Úvod Aplikácie, softvér a služby Facebook vylepšil nástroj na ochranu súkromia, vyskúšajte ho

Facebook vylepšil nástroj na ochranu súkromia, vyskúšajte ho

28

Od včerajšieho dňa v aplikácii Facebook pribudla jedna významná novinka, vylepšený nástroj  s označením „Privacy Checkup“ (kontrola bezpečnosti). Tá vám umožní oveľa jednoduchšie si zabezpečiť vlastný profil. Pribudli aj notifikácie o tom, že vaše konto bol využité pre prihlásenie sa do nejakých aplikácií tretích strán.

Po mnohých škandáloch z posledných rokov to Facebook nemá vo svete úplne jednoduché a samozrejme, potrebujú obnoviť dôveru nielen samotných užívateľov, najmä však investorov.

Sociálne siete vznikajú jedna za druhou, komu nestačia krátke texty, ten používa fotografie, resp. prechádza na videá. Samotný Mark Zuckerberg si sype popol na hlavu a hovorí o tom, koľko práce Facebook čaká. Od včerajšieho dňa ale pribudla jedna významná novinka, nástroj  s označením „Privacy Checkup“ (kontrola bezpečnosti).

V najbližších týždňoch sa informácie o tomto nástroji objavia v  newsfeede viac ako dvom miliardám užívateľom z celého sveta, nabádajúc na kontrolu svojich bezpečnostných nastavení. Oveľa jednoduchšie si tak budú môcť nastaviť to, kto vidí ich príspevky, informácie o profile, či vylepšiť bezpečnosť viacstupňovým prihlasovaním. Samozrejme, podrobnejšie aj preskúmať informácie, o ktoré sa delia s jednotlivými aplikáciami.

Úplne nová funkcionalita, nástroj „Off-Facebook Activity“ je rovnako dostupný od včerajšieho dňa, pričom funguje na princípe, podľa ktorého Facebook informujú iné stránky o vašich aktivitách na nich. Vďaka  tomu vám Facebook zobrazuje vybrané reklamy ako aj informácie, ktoré sú pre vás relevantné. Odteraz uvidíte sumár týchto informácii a budete ich môcť aj vyčistiť.

Mnohých poteší aj „Login Notifications“, teda notifikácie, ktoré vám prídu pri použití vášho Facebook konta na prihlásenie do aplikácii tretích strán, čo je mimoriadne užitočné. Tie sú postupne spúšťané užívateľom už od začiatku mesiaca.