Úvod Mobily Február priniesol smutnú správu pre priaznivcov značky BlackBerry

Február priniesol smutnú správu pre priaznivcov značky BlackBerry

217

Spoločnosť TCL totiž včera informovala o ukončení výroby mobilných zariadení Blackberry série KEY

Výroba skončí ku poslednému dňu mesiaca august, o servis pre BlackBerry sa však TCL bude starať až do konca augusta 2022. Príbeh spolupráce spoločnosti TCL a BlackBerry pritom začali obe firmy písať iba počas roka 2016, kedy ohlásili vývoj nových zariadení.

Tie sa dostali na trh počas roka 2017 v podobe modelu KEYone. V roku 2018 sa na trh dostala nová generácia, model KEY2 a KEY2 LE, za ktoré spoločnosť TCL získala ocenenia ešte aj v minulom roku.

Posledný model bol pritom odľahčený KEY2 vo verzií LE (menšia pamäť, slabšia baterka atď.), ktorý spoločnosť uviedla v lete 2018. Chvíľu síce vyzerali nádejne správy o modeli Key3, tie však zostali na úrovni špekulácii. Včerajšia správa o ukončení výroby modelov Key spoločnosťou TCL ma optimistickej nálade nepridáva, no na druhú stranu, kontrakt na nové zariadenia spoločnosti by mohol získať aj niekto iný.

Čítajte viac: Smartfón OnePlus Concept One vie nechať svoje kamery „zmiznúť“

Zatiaľ ide opäť iba o našu úvahu, až čas ukáže, či ešte budeme niekedy hovoriť o mobilných telefónoch BlackBerry, alebo meno tejto spoločnosti budeme už spomínať iba ako dodávateľa softvérových riešení. Napríklad pre automobilový sektor, ktorému sa venovala aj výstavka spoločnosti BlackBerry počas januárového podujatia CES v Las Vegas.