Úvod Fotoaparáty a kamery Sony naberá druhý dych, smartfóny Xperia chcú dobehnúť konkurenciu

Sony naberá druhý dych, smartfóny Xperia chcú dobehnúť konkurenciu

78

Iba pred niekoľkými dňami spoločnosti Sony a Zeiss potvrdili rozšírenie svojej strategickej spolupráce tak v prípade produktov digitálneho zobrazovania, ako aj rodiny mobilných telefónov Xperia. A tie vylepšenie kamier potrebujú ako soľ.

Napríklad nová vlajková loď značky – smartphone Sony Xperia 1 II bude obsahovať optiku ZEISS s antireflexnou vrstvou T * (T-Star), ktorá zvyšuje kvalitu obrázkov a poskytuje zákazníkom najlepší zážitok z fotografovania. V prípade modelu Xperia 1 II ide dokonca prvý smartfón na svete s rýchlosťou uzávierky AF / AE až 20 snímok za sekundu.

Spoločnosti Sony a ZEISS tak nadväzujú na spoločnú históriu a odborné znalosti od uvedenia prvej kamery Hi8 Handycam® CCD-TR555 od spoločnosti Sony v roku 1996. V posledných desaťročiach táto strategická spolupráca postupne prerástla aj na digitálne fotoaparáty, ako sú fotoaparáty Cyber-shot série RX, objektívy Alpha a videokamery Handycam® 4K.

Bude zaujímavé sledovať, či vďaka vylepšenej optike od ZEISS skutočne príde k zvýšeniu kvality fotoaparátov, ktoré v poslednom období do veľkej miery rozhodujú o úspechu, prípadne neúspechu nového smartfónu.  treba priznať, že Sony v tomto smere v poslednom období za konkurenciou zostávala.

Čítajte viac: Nový Samsung Galaxy S20 – Podpora 5G, foťák z budúcnosti a 16 GB RAM

Preto sme zvedaví, či nové Xpeerie dokážu dobehnúť konkurenciu najmä Samsungov, Xiaomi,, Huawei a do určitej miery aj Motoroly, ktoré sa jej v poslednom období vzdialili. Minuloročná Xperia 1ukazuje, že spoločnsť sa vydala správnym smerom a aktuálne potvrdená spolupráca s renomovanou firmou Zeiss je toho ďalším dôkazom…

Motorola zlacňuje svoje smartfóny, poznáme nové ceny