Úvod Prepojená domácnosť FridgeCam – malá kamera, ktorá z vašej chladničky urobí inteligentný spotrebič

FridgeCam – malá kamera, ktorá z vašej chladničky urobí inteligentný spotrebič

115
FridgeCam spraví z vašej "hlúpej" chladničky inteligentnú.

FridgeCam je bezdrôtová minikamera, ktorú si môžete nainštalovať do chladničky a ona rozpozná, čo je v nej. Po každom otvorení dverí jej obsah aktualizuje a dokáže sledovať aj odporúčanú dobu spotreby.

Pre tých, ktorí o Smarter FridgeCam ešte nikdy nepočuli, ide o malé inteligentné zariadenie vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Electrolux, ktoré umožňovalo rozumnejšie nakladanie s potravinami na základe informácii z ich obalov.

FridgeCam Plus je menšie a dostupnejšie zariadenie, ktoré bude dostupné v tisíckach spotrebičov v celej Európe. Samotný FridgeCam dostal softvérovú aktualizáciu, ktorá integrovala do systému Amazon Fresh a zároveň poslednú verziu asistenta SmarterAssist.

Vďaka nemu je toto malé zariadenie vybavené umelou inteligenciou, ktorá dokáže rozpoznať jednotlivé tovary umiestnené v chladničke s tým, že pokiaľ sa ich naučí rozpoznávať jedenkrát, už si ich bude pamätať a sledovať navždy.

Tento produkt je plne integrovateľný s inteligentnou domácnosťou, stačí sa iba opýtať Alexy alebo Siri na obsah chladničky. Cena chladničkovej minikamery FridgeCam sa pohybuje okolo hranice 150 eur.