Úvod Projektory Fujifilm pracuje na špeciálnom projektore s označením Z8000

Fujifilm pracuje na špeciálnom projektore s označením Z8000

19
Fujifilm Z8000

Hlavnou črtou novinky bude svetelnosť 8 000 lúmenov a kompaktné, ľahké telo

Novinka sa dostane na trh začiatkom budúceho roka, kedy sa pripojí k rodine projektorov série Z (s extrémne krátkym vyžarovacím priestorom), vybavenými unikátnym systémom so sklopnými dvojosovými otočnými šošovkami. Projektory sa dnes používajú v najrôznejších situáciách či priestoroch. Používame ich v kanceláriách ale i vzdelávacích inštitúciách. V posledných rokoch sa projektory navyše dostali do skutočne nových oblastí v komerčných priestoroch, na historických náleziskách, umeleckých galériách či v múzeách. Výrazne to ovplyvnilo nároky na rozmery zariadení a najmä ich schopnosti pracovať v obmedzených priestoroch.

Fujifilm Z8000

Spoločnosť Fujifilm vstúpila na trh projektorov minulý rok uvedením projektoru s označením Z5000 (FP-Z5000), ktorý bol samozrejme vybavený skladacou dvojosou otočnou šošovkou. FP-Z5000 sa používa na rôznych výstavách, firmy ho používajú vo svojich predajniach či komerčných zariadeniach. Obrovskou výhodou je schopnosť premietať obrázky rôznymi smermi bez toho, aby ste museli premiestňovať hlavnú jednotku a samozrejme schopnosť premietať na omnoho menšie vzdialenosti.

Nový model Z800 (FP-Z8000) zdedil všetky dôležité vlastnosti modelu FP-Z5000, no osvojil si vysoko priepustnú šošovku a laserový zdroj svetla, aby poskytol jasný 8000lm obraz. Dokáže premietať živé a vysoko kontrastné obrázky aj v dobre osvetlených priestoroch. Projektor je dodávaný v kompaktnom prevedení (šírka 460 mm x hĺbka 510 mm x výška 163 mm ) s nízkou váhou (približne 19 kg). Môže byť umiestnený vertikálne alebo horizontálne a vďaka funkcií geometrickej korekcie umožňuje premietať obrazy aj na nerovné plochy, ktoré zvyčajne predstavujú veľký problém.