Úvod Mobily Galaxy XCover Pro je odolný smartfón, vysielačka a platobný terminál

Galaxy XCover Pro je odolný smartfón, vysielačka a platobný terminál

257
XCover Pro
XCover Pro prežije pád až z výšky 1,ť metra aj bez ochranného puzdra.

XCover Pro s certifikáciou IP68 je odolný voči vlhkosti a prachu, vydrží pád z výšky 1,5 m aj bez ochranného puzdra, certifikát MIL-STD 810G rovnako svedčí o spoľahlivej odolnosti voči  extrémnym nadmorským výškam, vlhkosti a ďalším náročným prírodným podmienkam.

Smartfón, vybavený najnovším Androidom 10 umožňuje dobíjanie cez Pogo konektor aj použitie dokovacích staníc iných výrobcov, čo môže dobíjanie výrazne urýchliť. Vďaka batérii s kapacitou 4050 mAh vydrží podstatne dlhšie než len od rána do večera. A pokiaľ potrebujete viac energie, batéria je jednoducho vymeniteľná – stačí si zaobstarať ďalšie do zásoby a striedavo obe dobíjať. Do výbavy odolného modelu XCover Pro patrí aj čítačka odtlačkov prstov a systém rozpoznávania tváre, vďaka ktorému smartfón v teréne zvláda aj bezdotykovú identifikáciu.

Vďaka dvom programovateľným tlačidlám si možno nastavenie a funkcie prístroja do značnej miery prispôsobiť vlastným potrebám. Jediným stlačením tlačidla je možné napríklad spustiť skener, zapnúť baterku či otvoriť aplikáciu pre správu vzťahov so zákazníkmi.

Veľkou prednosťou Galaxy XCover Pro je displej typu Infinity, ktorý pokrýva celú prednú stranu s uhlopriečkou 6,3 palca (16 cm) a rozlíšením FHD+. Dotykový panel funguje v akýchkoľvek podmienkach, aj počas dažďa či sneženia. Špeciálny režim navyše umožňuje prácu v rukaviciach. Novinkou je prevod hlasu na text, vďaka ktorému je možné v prípade potreby správy aj pohodlne diktovať

Vysielačka a platobný terminál

Vďaka spomínaným programovateľným tlačidlám funguje Galaxy XCover Pro rovnako ako praktická vysielačka – stačí tlačidlo stlačiť a ste okamžite v kontakte s človekom, s ktorým je to potrebné. Jednoducho a kedykoľvek sa tak môžete spojiť napríklad s centrálou, dispečingom alebo ďalšími členmi terénneho tímu. Aby bola komunikácia ešte jednoduchšia, spojila sa spoločnosť Samsung s Microsoftom a spoločne vyvinuli platformu Microsoft Teams, vďaka ktorej je využitie smartfónu ako vysielačky jednoduché a pohodlné.

Do výbavy modelu Galaxy XCover Pro patrí aj Samsung POS, mobilný platobný terminál, ktorý tvorí súčasť pilotného programu Tap to Phone spoločnosti Visa. Spoľahlivé, pohodlné a bezpečné softvérové riešenie umožňuje predajcom udržať si prehľad o tom, ako ich zákazníci najradšej platia, a nie je vďaka nemu nutné investovať do samostatného prístroja s rovnakým účelom. Softvérový terminál Tap to Phone využíva transakcie typu EMV, dáta o transakciách sú v úplnom bezpečí. Platba prebehne za pár sekúnd, stačí, keď zákazníci k Samsungu Galaxy XCover Pro priložia bezkontaktnú kartu, smartfón alebo hodinky s platobnou funkciou.

Čítajte viac:

Futurelight: Nový odolný a maximálne priedušný technomateriál chce zosadiť z trónu Gore-tex!

Vďaka platforme Samsung Knox je možné smartfón aj pri korporátnom využití jednoducho nastaviť a prispôsobiť jeho funkcie firemným potrebám. Platforma systémovým administrátorom taktiež umožňuje správu a aktualizáciu rôznych verzií firmvéru vo firemnej smartfónovej flotile vďaka modulom Knox Configure a Knox E-FOTA. Na vybraných trhoch bude Galaxy XCover Pro k dispozícii aj vo verziách Enterprise, ktorá firemným klientom zaručuje dvojročnú dostupnosť na trhu a štyri roky bezpečnostných aktualizácií.

Galaxy XCover Pro bude na Slovensku dostupný v prvej polovici februára za odporúčanú maloobchodnú cenu 499 Eur.

Galaxy XCover Pro – technické špecifikácie:

Rozmery 159,9 X 76,7 X 9,94 mm (218 g)
Displej 6.3” (16 cm) FHD+, Wet Touch, režim pre ovládanie v rukaviciach
Procesor Exynos 9611 (2 GHz Octa-core)
Pamäť 4 GB + 64 GB, karta microSD až 512 GB
Fotoaparát Predný: 13 MP, FF, f2,0

Duálny zadný: 25 MP, AF, f1,7+ 8 MP, FF, f2,2

Batéria 4050 mAh, vymeniteľná, rýchle nabíjanie (15 W)
Operačný systém Android 10.0
SIM Duálna SIM (EUR)
NFC NFC (EMV L1)
Rozšírená realita Google AR Core
Dizajn Full Screen
Odolné prevedenie IP68, pád z 1,5 m (certifikácia MIL-STD 810G)
Senzory Akcelerometer, senzor proximity, kompas, gyroskop
Pogo Pin Len dobíjanie
Biometrické prvky Čítačka odtlačkov prstov (na boku)
mPOS Kompatibilita s mPOS
Hardvérové tlačidlá 2x programovateľné
LED svetlo Áno