Úvod Aplikácie, softvér a služby GeForce NOW: Hry v cloude za predplatné sú už dostupné pre všetkých

GeForce NOW: Hry v cloude za predplatné sú už dostupné pre všetkých

283

Služba doteraz dostupná len pre vopred prihlásených používateľov sa otvára pre všetkých. Už netreba čakať v poradovníku. GeForce NOW predstavuje ponuku predplatného a hrania nových hier vo vysokej grafickej kvalite, ktoré tak bude dostupné aj pre tých, ktorý nemajú najnovší hardvér.

Používatelia betaverzie GeForce NOW mali vo svojich knižniciach čosi vyše 50 hier. Po novom sa stačí prihlásiť do svojho účtu a pripojiť sa ku svojim knižniciam v populárnych herných obchodoch. Keďže ide o skutočné herné tituly, je možné pripojiť sa k existujúcim komunitám, svojim priateľom a hrať hry v online multiplayeri. GeForce NOW navyše nie je obmedzený platformou hry, takže hru pre PC sa môžete zahrať aj na Macu, tablete na Androide, či veľkom televízor cez zariadenie SHIELD.

Veľkou výhodou je nulová starostlivosť o celú platformu. Nemusíte upgrejdovať nielen hardvér, ale ani samotnú hru. Na GeForce NOW bude dostupná vždy s aktuálnymi záplatami, balíčkami a Game Ready ovládačmi. Už teraz je v službe k dispozícii niekoľko stoviek hier a ich zoznam sa každý týždeň rozširuje. Nezabudlo sa ani na ponuku Free-to-Play hier, ktorá aktuálne obsahuje asi tri desiatky titulov a stále rastie.

S GeForce NOW si hráči užijú luxus výkonného počítača a hranie hier pri 60 FPS aj na zariadeniach, kde to doposiaľ nebolo možné. Ak často cestujete, postačí vám obyčajný pracovný notebook, Mac, či dokonca mobilné zariadenie s iOS či Androidom, a plánovaná je aj podpora pre Chromebooky.

Beta končí, ide sa naostro

Verejnej bety sa zúčastnilo viac ako 300 000 hráčov z tridsiatich zemí, ktorí nastreamovali viac ako 70 miliónov hodín. Služba je teraz pripravená opustiť betafázu a otvoriť sa novým hráčom. Na výber budú dva typy členstva – Free a Premium.

Free verzia bude dostupná zdarma s možnosťou hrať hodinu bez prerušenia na štandardných GeForce NOW serveroch. Nebude však mať limit hodinových herných úsekov, ktoré sa dajú zaradzovať za sebou. Všetci členovia GeForce beta programu budú mať automaticky prístup k tejto verzii služby a budú môcť pokračovať vo svojich rozohratých hrách.

Hráči, ktorí upgrejdujú svoje členstvo na prémiové, nebudú musieť na hranie čakať v prípade vysokej vyťaženosti služby. Budú mať prednostný prístup pred hráčmi s Free účtami a bez prerušenia budú môcť hrať až šesť hodín. Takisto budú mať prístup k exkluzívnemu RTX obsahu a hrám. Počas obmedzenej doby bude prístupná ponuka prémiového členstva v rámci programu Founders membership. Prvé tri mesiace budú zadarmo a potom celý rok 2020 za zvýhodnenú sumu 5,49 EUR mesačne.