Úvod Ostatné Google Mapy nás čoskoro naučia správne vyslovovať názvy zahraničných miest

Google Mapy nás čoskoro naučia správne vyslovovať názvy zahraničných miest

45
Unimobile
Foto: Ingo Joseph, Pexels

Google postupne sprístupňuje aktualizáciu Máp, vďaka ktorej budete vedieť vysloviť nielen názvy lokálnych miest v pôvodnom jazyku, ale pre ďalšiu konverzáciu použiť prekladač bez toho, aby ste mapovú aplikáciu opustili.

Google Mapy sú jednou z najrozšírenejších navigačných aplikácií, ktoré používame pri cestách za hranice všedných dní.  Nič však nie je úplne dokonalé a tak sa občas stane, že na cieľovú destináciu sa musíme spýtať domorodcov.

V Česku to asi problém robiť nebude, ale niektoré francúzske a, nedajbože, ázijské názvy nie je jednoduché vysloviť správne – najmä v jazyku krajiny, kde sa dané destinácie nachádzajú. A práve s tým chce pomôcť aktualizácia Máp Google. Táto aplikácia by vám už onedlho mala dokázať pomôcť vysloviť meno miesta, ktoré hľadáte presne tak, ako ho vyslovujú domorodci. A to je vec, ktorá občas môže vzájomné pochopenie sa mimoriadne urýchliť.

Ako nová funkcia v aplikácii Google Mapy naozaj funguje, ukazuje nasledujúci animovaný GIF. Na ňom vidno, že vám pomôže nielen so správnou výslovnosťou miesta, ale ďalšiu konverzáciu vám uľahčí aj možnosť použiť prekladač bez toho, aby ste opustili aplikáciu Mapy. Takže napríklad za získanú informáciu môžete jednoducho a bezprostredne poďakovať v miestnom jazyku.

Google Maps s výslovnosť v miestnom jazyku v praxi. Foto: Google

Informáciu o novej funkcionalite v Google Mapách priniesol magazím The Verge, ktorý navyše priamo v spoločnosti Google zisťoval, ako to s touto zaujímavou funkciou bude ďalej. Predstavitelia Google mu potvrdili, že službu začnú priebežne spúšťať už v priebehu novembra. Dostupná by mala byť pre Android aj iOS a okrem angličtiny bude na začiatku podporovať aj  kantónsku a mandarínsku čínštinu, francúzštinu, japončinu, kórejčinu, španielčinu, ruštinu a ďalšie jazyky. Na firemnom blogu Google sa objavila informácia, že podporovaných bude v úvodnej fáze 50 jazykov, ďalšie budú pribúdať postupne.