Úvod Quanta SMART Vylepšený Google Nest Mini má oveľa kvalitnejší zvuk, zmien je však viac

Vylepšený Google Nest Mini má oveľa kvalitnejší zvuk, zmien je však viac

47

Google Nest Mini je sympatický hlasový asistent, ktorý sa v domácnosti nestratí. Pokiaľ bude v elektrike

Na hardvérové produkty Google u nás zatiaľ nenarazíte na každom kroku, svojou funkcionalitou a taktiež aj dizajnom si nachádzajú cestu do čoraz väčšieho počtu domácností aj bez priamej podpory trhu.Patrí k Ním aj nový Nest Mini.

V Rakúsku si vybrané produkty Google zakúpite jednoduchšie, týka sa to aj tohto kompaktného a cenovo dostupného hlasového asistenta. Ide o pokračovateľa produktu Home Mini. Druhá generácia prináša okrem kompaktných rozmerov (98 mm priemer, 42 mm výška, váha 181 g) niekoľko farebných vyhotovení.

Najdôležitejšou zmenou je ale kvalita zvuku. Google tvrdí, že ľudia prostredníctvom svojich miniatúrnych domácich asistentov uprednostňujú počúvanie hudby a práve preto sa zamerali na vlastnosti reprodukcie. Ponúka predovšetkým až dvakrát silnejšie basy, pričom samotný zvuk je bohatší na detaily a vernosť reprodukcie. Pomocou aplikácie si užívateľ dokáže výsledný zvuk ešte jemne upraviť.

Zabudovaný Asistent si dáva pozor na okolitý ruch a preto dokáže  v prípade silných ruchov reagovať hlasnejšie. Pomocou Nest Mini dokážete samozrejme ovládať všetky pripojené inteligentné zariadenia a tak viete napríklad meniť intenzitu svetiel, vypínať televízor a podobne.

Čítajte viac: Bezdrôtové slúchadlá Google Pixel Buds – Google asistent priamo vo vašich ušiach

Tá pravá zábava však začína ak máte reproduktorov Nest doma viac. Jednak dokážete medzi nimi komunikovať, viete ich však aj párovať pre stereo-zvuk a tak ako sa budete presúvať medzi jednotlivými miestnosťami viete aj jednoducho prepínať zvuk.

Dobrou správou pre životné prostredie je fakt, že povrchová látka, ktorá Nest Mini pokrýva je vyrobená zo 100% recyklovaných plastov, pričom jedna pol-litrová fľaša vraj postačí na materiál pre dva kusy Nest Mini. Milý detail.

Google Home Mini používam doma už vyše roka a preto som na nový Nest Mini celkom zvedavý. Maloobchodná cena novinky bola stanovená na 59 eur (cena v rakúskom Google Store).