Úvod Mobily Pixel 4 a Pixel 4 XL oficiálne. Google navyše odhalil aj svoje...

Pixel 4 a Pixel 4 XL oficiálne. Google navyše odhalil aj svoje plány na ovládnutie našich domácností

49

Google predstavil nielen najnovší smartfón – Pixel 4 aj v prevedení XL, potešil milovníkov notebookov najnovším Pixelbook Go, Google Home Mini vylepšil a premenoval na Nest Mini, no a nakoniec ukázal aj úplne nové bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds.

Google Pixel 4 stavil na istotu. Dokonalosť fotografií je kľúčovou požiadavkou najmä, no nielen mladej generácie. Či už pre vylepšenie imidžu na sociálnych sieťach, vytváranie obsahu s pridanou hodnotou alebo zaznamenávanie tých najdôležitejších udalostí, kde už s kvalitnou zrkadlovkou pôsobíte ako z minulého storočia.

Google Pixel č a Pixel 4 XL.

Pomôcť majú dve šošovky (jedna z nich má funkciu teleobjektívu) elegantne schované pod tmavý kryt na zadnej strane telefónu spolu s bleskom. Softvér Super Res Zoom zabezpečí dokonalé fotografie aj pri maximálnom priblížení. Vylepšená funkcionalita Night Sight bola obohatená o špeciálny astrologický mód zameraný na fotografovanie nočnej oblohy. Potrebujete zachytiť Mliečnu cestu? Nie je problém.

Pixel 4 podrobne

Nový smartfón má k dispozícii aj HDR+ (High Dynamic Range).  Vďka tomu dokážete výsledok ovplyvňovať priamo za chodu ešte vylepšiť dolaďovaním jasu a tieňov, bez nutnosti čakania na výslednú snímku. Portrétový mód si poradí aj s rozostrením pozadia. Nie je to však iba o fotografiách (aj keď na nich Google záleží tak, že si nechal do vývoja rozprávať aj známou fotografkou Annie Leibovitz).

Google PIxel 4 a Pixel 4 XL – špecifikácie

Pixel 4 má zabudovaného vylepšeného asistenta, ktorý už nemusí všetko konzultovať iba s Cloudom. Okrem počúvania prianí vie ešte lepšie filtrovať a zároveň poslúchať príkazy aby vybrané fotografie odoslal zadaným adresátom. Pixel 4 je vybavený snímačom pohybu, vďaka ktorým viete telefón čiastočne ovládať aj bez dotyku. Zabudované

aplikácie nielen nahrávajú stretnutia, vedia ich aj priamo prepisovať do textu a identifikovať rôzne zvuky ako napríklad potlesk či smiech.

Bez poriadnej výbavy by to samozrejme nebolo možné. 6GB pamäti dopĺňa 90Hz displej a Pixel Neural Core – srdce tlčúce pre učiace sa stroje, neustále zapnuté zariadenia, ktoré dokážu viac spracovať na samotnom zariadení pre zvýšenie bezpečnosti a výkonu zároveň. Pixel 4 má zabudovaný procesor Titan M pre ochranu vašich dát a integritu systému. Na domácom trhu spustil Google predobjednávky už dnes. Samotné zariadenia bude distribuovať od 24. októbra.

Pokiaľ ide o európske ceny, tak Google Pixel 4 stojí 749 EUR (64 GB), verzia so 128 GB o sto eur viac. Google Pixel 4 XL stojí 899 EUR (64 GB). Verzia so 128 GB ma cenovku tesne pod tisíceurovou hranicou.