Úvod Mobily Google sa predviedol vo veľkom štýle: Pixel 4a, Pixel 4a (5G) a...

Google sa predviedol vo veľkom štýle: Pixel 4a, Pixel 4a (5G) a Pixel 5

308
Google Pixel 4a
Google Pixel 4a

Google nás nešetril a okrem najočakávanejšieho telefónu  Pixel 4 naznačil aj novinky, ktoré prídu na jeseň

Zásadnou novinkou je mimoriadne dostupný Pixel s označením 4a, ktorý predstavuje odľahčenú verziu plnohodnotnej 4ky. Dobrou správou je, že sa v podstate potvrdili všetky dohady. Novinka prinesie plnohodnotné 128GB úložisko, 6GB pamäti a 5,8-palcový OLED displej. O výkon sa bude starať osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 730 a vďaka 3140 mAh batérii by telefón mal vydržať minimálne jeden deň používania.

Google Pixel 4a

Google počas predstavenia novinky samozrejme nemohol zabudnúť na jednu z najväčších predností telefónov rodiny Pixel – ich fotoaparát. Model 4a dostane „iba“ 12,2 Mpix snímač pre zadný fotoaparát, 8 Mpix pre selfie-kameru. Rovnako ako výkonnejší súrodenci, 4a dostane do vienka výborný nočný režim ako aj optickú stabilizáciu. Kto si teda viac ako na výkon potrpí na fotenie, mal by spozornieť. Na zadok by vás totiž mohla posadiť cena tohto telefónu. Google Pixel 4a bude k dispozícii za 349 dolárov, čo by vo finále mohlo znamenať, že ani európske ceny neprekročia hranicu 350 eur.

Google Pixel 4a
Google Pixel 4a

V tejto cene pôjde o mimoriadne zaujímavú ponuku. Nenápadné tmavé a matné telo s jemne farebným (mentolovým) tlačidlom na zapínanie pôsobí už na fotografiách veľmi elegantne a solídne. Pokiaľ ide o softvér, Android 10 Google dopĺňa aplikácie ako Recorder (prepojený na Google Docs), ktorý umožňuje ukladanie a zdieľanie prepisov a nahrávok (iba v angličtine), Personal Safety pre núdzové upozornenia v reálnom čase a detekciu automobilových nehôd (nie je k dispozícii vo všetkých jazykoch alebo krajinách).

Google Pixel 4a
Google Pixel 4a

Verzia 4a ponúkne aj Live Caption, zachytávanie vášho komentára v reálnom čase (iba v angličtine) pre váš video a zvukový obsah. Okrem telefónu Pixel 4a prichádza Live Caption aj pre staršie zariadenia (Pixel 2, 3, 3a a 4). Živé titulky si tak budete môcť zapnúť aj počas vašich hlasových hovorov alebo video-hovorov. Okrem modelu 4a Google ohlásil dostupnosť aj ďalších dvoch modelov. Na jeseň dorazí model 4a doplnený o 5G a úplne nový Google Pixel 5.