Úvod Mobily Ďalší Pixel: Google pripravuje nový telefón. Predstaví ho už zajtra!

Ďalší Pixel: Google pripravuje nový telefón. Predstaví ho už zajtra!

90
Google Pixel 4a
Google Pixel 4a

Podľa dostupných informácii by malo ísť o priameho konkurenta lacnej verzie iPhone SE a volať sa bude Pixel 4a po vzore svojho predchodcu, modelu Pixel 3a.

Google je na informácie veľmi skúpy, na svoj nový telefón sa však pripravuje už dlhšie. Podľa prvých fotiek, ktoré „nechtiac“ zverejnil na svojom kanadskom Google Store, je na telefóne, ktorý bude zrejme niesť opäť označenie Pixel, uvedený dátum 12. mája, kedy spoločnosť pravdepodobne plánovala tento telefón predstaviť pôvodne.

Google Pixel 4a
Google Pixel 4a

Iba niekoľko dní dozadu sa však na stránkach Google objavila informácia o novom telefóne v oveľa konkrétnejšej podobe. Aj keď stránka pôsobí na prvý pohľad ako testovací modul s neurčitým textom, po vyklikaní čiernych obdĺžnikov do správneho poradia farieb loga spoločnosti sa objaví aj dátum – 3. augusta.

Google Pixel 4a
Google Pixel 4a

Pokiaľ ide o špecifikáciu telefónu, máme k dispozícii iba dohady. Hovorí sa však o dobrom úložisku s veľkosťou 128 GB, 6 GB RAM a procesore Snapdragon 730. Nepôjde tak o žiaden výkonnostný kúsok a ani vlajkovú loď, Google plánuje svojich zákazníkov potešiť predovšetkým nízkou cenou. Hovorí sa zatiaľ o cenovke 349 dolárov. Pokiaľ bude Pixel 4a tak dobrý s fotografiami, ako jeho výkonnejší súrodenci, bude to skutočný hit. Už len dúfame, že Google nepodcení kapacitu jeho batérie, ktorá je najväčšou slabinou jeho konkurenta.