Úvod Aplikácie, softvér a služby Google ponúka slovenským školám bezplatne kompletnú internetovú učebňu

Google ponúka slovenským školám bezplatne kompletnú internetovú učebňu

22
Google

Nástroje dostupné v rámci služby Google G Suite a internetovej učebne umožňujú jednoduché online vyučovanie  a umožňujú aj zadávať žiakom a študentom úlohy vrátane ich kontroly a známkovania

Špeciálnu stránku určenú slovenským vzdelávacím inštitúciám, na ktorú bude v nasledujúcich dvoch dňoch mimoriadne odkazovať aj zo svojej domovskej stránky spustil v piatok Google. Poskytuje na nej informácie, ako prostredníctvom súboru bezplatných nástrojov pre vzdelávanie začať vyučovať a komunikovať so žiakmi a študentmi na diaľku.

Spoločnosť, ako o tom informovala TASR, sa tým snaží uľahčiť situáciu predovšetkým tým školám, ktoré aktuálne žiadny takýto online systém nemajú. Sužba G Suite pre vzdelávanie obsahuje súbor 11-tich nástrojov vrátane učebne Google. Táto služba je vhodná pre základné, stredné aj vysoké školy. Na jej používanie stačí počítač či smartfón s pripojením na internet.

Kompletný balík služieb G Suite pre vzdelávanie je pre školy a ich študentov dostupný úplne zadarmo. Školy musia len preukázať, že majú neziskový štatút a sú uznané štátom.

Čítajte viac: Proti pandémii koronavírusu – Bosch vyvíja rýchly test COVID-19

Nástroje dostupné v rámci služby G Suite pre vzdelávanie umožňujú zadávať žiakom a študentom úlohy vrátane ich kontroly a známkovania. Umožňujú tiež spoluprácu na tabuľkách a prezentáciách, ale aj komunikáciu so žiakmi a študentmi prostredníctvom videokonferenčných hovorov, chatu alebo e-mailu.

“Aby sme slovenským školám pomohli a umožnili im nasadiť našu bezplatnú sadu pre vzdialenú výučbu čo najrýchlejšie, spustili sme pre Slovensko špeciálnu stránku so všetkými dôležitými odkazmi a najčastejšími otázkami. Je na nej k dispozícii aj séria videí, ktoré vysvetľujú, ako školu zaregistrovať a začať tieto nástroje používať,” zdôraznil Rasťo Kulich, riaditeľ slovenskej pobočky Googlu. Všetky potrebné informácie tak školy nájdu v slovenčine na stránke growwithgoogle/preskoly.sk