Úvod Ostatné Hekol zakladateľovi Amazonu mobil saudskoarabský princ cez WhatsApp?

Hekol zakladateľovi Amazonu mobil saudskoarabský princ cez WhatsApp?

18
WhatsApp
Malvér sa do Bezosovho smartfónu nainštaloval, keď komunikoval cez WhatsApp so sudským princom.

Pravdou je, že mobil Jeffa Bezosa, zakladateľa Amazonu a majiteľa denníku Washington Post hekli v roku 2018. Unikli vtedy z neho intímne fotky a citlivé informácie. Všetko ukazuje na to, že sa tak stalo cez WhatsApp účet saudskoarabského princa

O tom, že v súvislosti s WhatsApp komunikáciou medzi Bezosom a saudskoarabským princom nejde len o nejakú konšpiračnú teóriu svedčí aj fakt, že pred pár dňami saudskoarabské veľvyslanectvo vo Washingtone  oficiálne odmietlo tvrdenia, ktoré sa objavili vo viacerých médiách.

Tie tvrdili, že Saudská Arábia „hekla” telefón majiteľa denníka Washington Post Jeffa Bezosa. Len pre zaujímavosť – pre Washington Post pracoval aj saudskoarabský novinár Džamál Chášukdží, zavraždený koncom roku 2018 na konzuláte Saudskej Arábie v Istanbule.

A skutočne sa tak malo stať prostredníctvom WhatsApp účtu saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána. Ten mal Bezosovi poslať cez WhatsApp zašifrovanú správu, súčasťou ktorej bol aj malvér. Ten sa automaticky aktivoval po otvorení správy a následne bolo z Bezosovho telefónu prenesené väčšie množstvo dát, vrátane už zmienených intímnych fotiek, vďaka ktorým sa po 25 rokoch musel rozviesť.

Čítajte viac: Podvodníci vydierajúci pornom si vylepšili slovenčinu

Bezos si najal firmu Gavin de Becker & Associates, aby zistila, ako sa jeho súkromné textové správy a fotografie dostali do médií, firma už približne pred rokom uviedla, že ide o iniciatívu smerujúcu zo Saudskej Arábie, až teraz však spresnila, že škodlivý kód sa do Bezosovho smartfónu nainštaloval s veľkou pravdepodobnosťou počas toho, ako komunikoval cez WhatsApp práve s Muhammadom bin Salmánom.