Úvod Quanta WHITE Hoover H-KEEPHEAT 700 – rúra, ktorá funguje ako chladnička

Hoover H-KEEPHEAT 700 – rúra, ktorá funguje ako chladnička

110

Teplo dokáže jedlo udržiavať sterilné rovnako ako chlad – to je myšlienka, ktorá stojí v pozadí vytvorenia tohto trochu extravagantného produktu 

Jedlo dávame do chladničky preto, aby v chlade vydržalo dlhšie čerstvé. V spoločnosti Hoover si povedali, že rovnako môže fungovať aj klasická rúra na pečenie – v nej miesto chladu bude jedlo udržiavať v čerstvom stave teplo. A podľa výrobcu až dva týždne.

Na takéto jedlo bude v konvečnej rúre priestor, ktorý vyčleníte pomocou odnímateľnej prepážky. To značí, že v jednej jej časti môžete bez problému piecť, v druhej bude jedlo pri teplote v rozpätí 60 až 70 stupňov, v závislosti od zvoleného programu, udržiavané čerstvé a v sterilnom stave, pretože pri teplote nad 60 stupňov ho už nekontaminujú baktérie.. Musí však byť buď v uzatvárateľných krabičkách, vhodných do mikrovlniek, alebo v špeciálnych vreckách, ktoré možno použiť priamo v rúre.

Teplota bude udržiavaná tak, že na krátky čas – niekoľko sekúnd – pôjde na maximum (1500 W) a následne bude približne tri minúty vypnutá.

Takéto riešenie má dve veľké výhody a dve veľké nevýhody. Prvou výhodou je, že jedlo pri opakovanom zohrievaní neprechádza teplotným šokom, čo znižuje jeho kvalitu, druhou, že ho máte v podstate kedykoľvek okamžite pripravené na servírovanie.

Nevýhodou je, že priestor v rúre je neporovnateľne menší, než v klasickej chladničke a náklady na takéto uskladnenie sú – v porovnaní s chladničkou A+++ takmer dvojnásobné. Je to približný odhad na základe doby využívania a ceny energie, presne to odhadnúť nevieme, pretože výrobca tvrdí, že náklady na takéto skladovanie jedla sú približne rovnaké, ako náklady na jednu doma pripravenú kávu.

V čase publikovania tohto článku neboli známe žiadne bližšie informácie o cene rúry  a čase, kedy bude uvedená na trh.