Úvod Inteligentný dom Hotel v Japonsku otvoril izby, v ktorých sa papuče upracú samé

Hotel v Japonsku otvoril izby, v ktorých sa papuče upracú samé

119

Strávite každé ráno niekoľko minút hľadaním papúč, ktoré sa cez noc vždy niekam zatúlajú? A čo tak nájsť vždy na svojom mieste? V japonskom hoteli ProPILOT Park Ryokan sa nielen papuče, ale aj nábytok vždy vráti na svoje miesto.

S použitím technológií, ktoré poznáme z automatizovaných priemyselných prostredí, sa po stlačení tlačidla papuče samé „zaparkujú“ ku vchodu do miestnosti tak, aby boli pripravené pre ďalších hotelových hostí. No nielen papuče, na svoje miesto sa vráti aj nízky stolík, či podušky a vankúše na sedenie.

Na prvý pohľad vyzerá ProPILOT Park Ryokan ako bežný japonský hotel, papuče zoradené pri vstupe, jednoduchý interiér, nízke stoly a vankúše na podlahe, no za všetkým je ukrytá technológia automatického parkovania ProPILOT Park od Nissan. Ak sa zariadenie či predmety nepoužívajú, stlačením tlačidla sa vrátia na svoje pôvodné miesto. Ostatne, niečo podobné sme už videli pri smart zasadačkách. V tých sa po ukončení mítingu stoličky vrátia na svoje miesto a úhľadne sa zoradia za stolom.

Túto technológiu uviedol Nissan v roku 2017 vo svojom modeli LEAF. ProPILOT Park deteguje okolité objekty a vozidlo samé dôjde k voľnému parkovaciemu miestu a bezpečne zaparkuje stlačením jediného tlačidla. V hoteli má ProPILOT Park slúžiť nielen ako prezentácia modernej technológie, ale zároveň uľahčiť upratovanie izieb a uľahčiť prácu personálu.

Podľa hovorcu spoločnosti Nissan majú „samoparkovacie“ papuče zvýšiť povedomie o automatizovaných pohybových technológiách a poukázať na ich potenciál aj v iných segmentoch trhu, ako len pri automatickom parkovaní vozidiel.

Zdroj: Independent