Úvod Domáce reproduktory a soundbary Huawei ponúkne bezdrôtový bluetooth reproduktor Sound X

Huawei ponúkne bezdrôtový bluetooth reproduktor Sound X

47
Sound X

Minulotýždňové predstavenie nových vlajkových lodí flotily smartfónov značky Huawei prehlušilo aj uvedenie niekoľkých ďalších zaujímavých produktov. Jedným z nich je určite aj bezdrôtový reproduktor Sound X. Spolieha sa na prémiový dizajn a vysokú kvalitu zvuku.

Reproduktor Sound X by tak mal byť ideálnym príslušenstvom pre nový smartfón série P40, no zmysel nestratí ani ako samostatné zariadenie. Huawei má snahu zaujať aj náročnejších používateľov a preto stavil na spoluprácu s firmou Devialet. Francúzsky výrobca luxusných reproduktorov je už na trhu dobre známou značkou a na konte má 76 ocenení a 160 technologických patentov v oblasti akustiky.

Základom spolupráce je použitie patentovanej technológie spracovania signálov SAM (Speaker Active Matching) od Devialet. Je to algoritmus, ktorý prispôsobuje výstupný signál tak, aby viac vyhovoval charakteristike reproduktora a minimalizoval skreslenie zvuku. Pre potlačenie vibrácií tvorených nízkymi frekvenciami a skreslenia pri v podstate akejkoľvek hlasitosti využíva reproduktor štruktúru push-push.

Sound X

Dva subwoofery s výkonom 60 W sú orientované symetricky od seba, čím vzájomne eliminujú svoje vibrácie. Konfiguráciu dopĺňa šestica širokopásmových meničov so spoločným výkonom 48W, usporiadaných do kruhu v spodnej časti tela. Sound X tak dokáže produkovať zvuk do všetkých smerov a lepšie vyplniť priestor hudbou. Celkový výkon je tak 108 W.

Ocenený dizajn a chýbajúci hlasoví asistenti

Dizajn reproduktora reflektuje aktuálne trendy a dostal aj ocenenie iF Design Award. Valec so zaoblenými podstavami a mriežkou dookola celej spodnej tretiny tela. Vo vrchnej časti sa nachádza LED displej so štvoricou základných dotykových tlačidiel. Sound X sa dá ovládať aj gestami, napríklad na stlmenie zvuku stačí položiť ruku na jeho vrchnú časť. Párovanie so smartfónom prebieha cez NFC, reproduktor podporuje Bluetooth vo verzii 5.1.

Samozrejmosťou je plná podpora smartfónov Huawei, vďaka Huawei Share dokáže reproduktor prehrávať hudbu zo smartónu jediným tapnutím na ikonu funkcie. Nechýba ani virtualizácia priestorového zvuku pomocou algoritmu Huawei Sound.

Každý rozumný smart reproduktor by mal mať aj hlasového asistenta. Huawei používa asistenta Xiaoyi, ktorý nefunguje mimo územia Činy, časom by však mala pribudnúť podpora niektorého z trojice tých najznámejších. Či to bude Google Asistent, Siri alebo Alexa však nevieme. Dovtedy bude Sound X pre zvyšok sveta len bluetooth reproduktorom.

Či sa novinka vo vysokej konkurencii v tomto segmente uchytí bude veľmi závisieť aj od ceny na jednotlivých trhoch. V Číne je to 1999 juanov, neoficiálne sa hovorí o 300 USD pre vybrané európske krajiny. Pre úspech bude určite potrebovať podporu ďalších asistentov a cenovku pod hladinou 300 USD/EUR. Oficiálne je však Sound X je zatiaľ dostupný len na čínskom trhu a nemáme ani informácie o tom, či sa objaví aj na tom našom.

Zdroj: TS Huawei