Úvod Inteligentná infraštruktúra Huawei prostredníctvom technológií umelej inteligencie podporuje nadaných študentov

Huawei prostredníctvom technológií umelej inteligencie podporuje nadaných študentov

16

Huawei podporuje mladé talenty naprieč celým svetom a neobišiel ani Slovensko. Pre rozvoj nových prelomových technológií ako 5G či umelá inteligencia bude spolupráca s akademickou obcou nevyhnutná aj do budúcna.

Na programe nazvanom Seeds for the Future sa v minulom roku zúčastnili šiesti slovenskí študenti. Huawei im poskytol možnosť nahliadnuť do svojej centrály a navštevovať zaujímavé prednášky a laboratórne cvičenia. Študenti tak načerpali poznatky o 5G sieťach, nevyhnutné k zabezpečeniu správneho fungovania IoT. S tým priamo súvisí aj možnosť pripojenia väčšieho množstva zariadení, ktoré vyžadujú vyššie nároky na rýchlosť a kapacitu siete.

Spoločnosť Huawei nezabudla ani na zahraničných študentov a pripravila pre nich Inovačný Bootcamp AIoT, ktorý ponúka jedinečnú šancu podeliť sa o vedomosti so študentmi a sprostredkovať im interakciu s prelomovými inováciami od Huawei.

V súvislosti s umelou inteligenciou sa veľa hovorí o superrýchlej mobilnej sieti 5G, ktorej využitie v praxi už čoskoro nebude len víziou, ale stane sa súčasťou každodenného života. Kombinácia sietí piatej generácie a umelej inteligencie umožní aplikáciám fungovať na virtuálnych serveroch s obrovským výkonom a kapacitou, čím sa otvárajú rozsiahle možnosti ich uplatnenia v logistike, zdravotníctve či v domácnostiach.

Jeden z najjednoduchších príkladov využitia umelej inteligencie v domácnosti sú inteligentné spotrebiče pripojené na 5G sieť. Tie budú schopné rozpoznať návyky spotrebiteľa, napríklad čo a v akom množstve nakupuje. V prípade, že sa vám napríklad niektorá z potravín v inteligentnej chladničke spotrebuje, spotrebič vám pomocou displeja alebo hlasového upozornenia túto informáciu oznámi. To je však len jedna z mnohých výhod, ktoré táto technológia prinesie. Očakáva sa najmä masívny rozmach jednotlivých odvetví priemyslu a obchodu, a tým výrazný rast ekonomiky doma aj vo svete.

Zdroj: TS Huawei