Úvod Quanta SMART Ideálny darček: Smart hodinky pre malé deti rodičov upozornia, ak opustia bezpečnú...

Ideálny darček: Smart hodinky pre malé deti rodičov upozornia, ak opustia bezpečnú zónu, deti cez ne môžu telefonovať

337
TCL Movetime Family Watch MT40 sú už v predaji, stoja necelých 120 eur.

TCL Movetime Family Watch MT40 sú smart hodinky určené pre deti od 4 do 7 rokov. Možno cez ne telefonovať aj bez mobilu, dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v rodičovskom smartfóne.

Hodinky Movetime majú integrovanú kameru a podporujú 4G siete, vďaka čomu môžu byť rodičia neustále v kontakte s deťmi cez videohovorovy, môžu si telefonovať  a posielať hlasové alebo obrazové správy, fotky a aj emotikony. Hodinky možno prepojiť s akýmkoľvek smartfónom s operačným systémom Android alebo iOS.

Hodinky majú stupeň krytia IP65, ktorý zaručuje prachotesnosť a odolnosť voči striekajúcej vode.

Aby fungovali, treba do vložiť nanoSIM kartu s aktívnym dátovým aj hlasovým paušálom a deaktivovaným PIN kódom a následne ich prepojiť so smartfónom pomocou mobilnej aplikácie. Tú možno stiahnuť z Google Play, resp. App Store.

Rodičia môžu v aplikácii dieťaťu vymedziť na mape bezpečnú zónu. Ak ju dieťa opustí, aplikácia ich na to okamžite upozorní. Hodinky sú navyše vybavené funkciou SOS, ktorú môže dieťa použiť vždy, keď sa cíti ohrozené.

Sú vybavené aj krokomerom, ktorý sleduje kroky, spálené kalórie a prejdenú vzdialenosť. Deti môžu súťažiť s kamarátmi a priebežne si stanovovať nové ciele.

Movetime Family Watch MT40 – základné vlastnosti

Hodinky Movetime Family Watch MT40 majú 1,3-palcový displej a sú vyrobené z odolných materiálov. Majú stupeň krytia IP65, ktorý zaručuje prachotesnosť a odolnosť voči striekajúcej vode. Gumený remienok možno odopnúť a v prípade potreby vymeniť.

V bežnej prevádzke vydržia na jedno nabitie až dva dni, ich opätovné nabitie pomocou microUSB kábla trvá 120 minút. Hodinky aj aplikácia komunikujú po slovensky  a podporujú mobilné 2G, 3G aj 4G siete.

TCL Movetime Family Watch MT40 idú do predaja  cenou tesne pod hranicou 120 eur.