Úvod Domáce reproduktory a soundbary IKEA začína predávať dizajnové repráky Symfonisk, pomáhal s nimi Sonos

IKEA začína predávať dizajnové repráky Symfonisk, pomáhal s nimi Sonos

67

Prvé bezdrôtové reproduktory, ktoré zaradil švédsky výrobca nábytku do ponuky dopadli v testoch celkom dobre. Séria ENEBY je dostupná za prijateľnú cenu a má jednoduchý, no elegantný dizajn. A práve dizajn je hlavným lákadlom novej série reproduktorov Symfonisk, ktorá vznikla v spolupráci IKEA so spoločnosťou Sonos.

Séria SYMFONISK pozostáva zo stolnej lampy s Wi-Fi reproduktorom a police s integrovaným Wi-Fi reproduktorom. IKEA vytvorila dizajn, Sonos zasa prispel svojimi skúsenosťami z konštrukcie dobre hrajúcich reproduktorov, mobilnou aplikáciou a kompatibilitou s ďalšími modelmi značky Sonos. Reproduktory podporujú bezplatnú verziu hudobnej aplikácie Spotify, takže svoje playlisty si môžete užiť aj bez pripojenia smarfónu.

Najhlasnejšia lampa na svete. Tak označuje stolnú lampu SYMFONISK jej výrobca. Reproduktor je ukrytý v podstavci lampy a celý výrobok vyzerá elegantne a ľahko sa stane dizajnovým solitérom priestoru. Fungovať bude ako vhodná lampa na nočný stolík, navyše ak si kúpite dve takéto lampy, môžete ich spárovať a dosiahnuť ešte bohatší zvuk, prípadne vytvoriť multiroom usporiadanie a ozvučiť celý byt. Ak by mala integrovanú aj bezdrôtovú nabíjačku na smartfón, šlo by o dokonalé zariadenie na nočný stolík.  IKEA bude hrajúcu lampu ponúkať za 179 EUR.

Druhým kúskom je policový reproduktor, ktorý navyše získal aj medzinárodnú cenu Red Dot Design Award. Dá sa priskrutkovať k stene, takže jeho horná strana bude vytvárať policu, prípadne ho postaviť na nábytok, kde bude samostatným prvkom. IKEA dodáva, že jeho orientácia či uchytenie by nemali mať vplyv na kvalitu zvuku. Dostupný bude za 99,90 EUR v čierno-zlatej a bielo-šedej farebnej kombinácii.

Oba reproduktory sú súčasťou rodiny inteligentných výrobkov IKEA Home smart, kam patrí aj smart osvetlenie, bluetooth reproduktory ENEBY, či automatizované rolety KADRILJ a FYRTUR. Vytvoriť si tak môžete rannú scénu s pomaly sa rozsvecujúcou lampou, príjemnou relaxačnou hudbou a automaticky sa dvíhajúcimi roletami, ktoré pustia do spálne denné svetle. A to je asi lepšie prebudenie, ako klasický rinčiaci budík, či otrepaná melódia hrajúca zo smartfónu.

Zdroj: IKEA