Úvod Quanta WHITE Bosch má indukčnú varnú dosku s integrovaným odsávačom

Bosch má indukčnú varnú dosku s integrovaným odsávačom

882
Bosch

Bosch predstavuje inteligentnú indukčnú dosku s   ovládaním cez telefón, flexibilnými varnými zónami, teplotnými senzormi a odsávačom, kontrolujúcim kvalitu vzduchu.

Varenie na indukcii je rýchle, jednoduché a bezpečné, navyše ekonomicky úsporné. Teplo sa totiž generuje iba tam, kde je to potrebné: na dne riadu. Nová indukčná varná doska Bosch so šírkou 80 cm a s integrovaným odsávaním s označením PXX875D67E však okrem toho ponúka celý rad ďalších inovatívnych funkcií pre uľahčenie varenia.

Bosch PXX875D67E

Ak potrebujete väčšie panvice alebo hrnce, vďaka FlexZone jednoducho skombinujete varné zóny do jednej veľkej plochy. S inovatívnou funkciou MoveMode môžete jednoduchým posunom hrnca zmeniť stupeň výkonu. Keď aktivujete funkciu MoveMode, varná plocha sa rozdelí do troch presne nadefinovaných varných zón s rozdielnymi stupňami výkonu. Vpredu tak napríklad pri najvyššom stupni výkonu privediete pokrm do varu, posunutím do strednej časti ho pomaly dovaríte a posunutím dozadu budete teplotu udržiavať pomocou najnižšieho stupňa výkonu.

Bosch PXX875D67E

S dokonalým vyprážaním pri správnej teplote pomôže senzor PerfectFry. Rozličné druhy olejov sa totiž začínajú prepaľovať pri rôznych teplotách a vhodnú úroveň je často náročné udržať. Senzor na smaženie PerfectFry postráži správnu teplotu za vás.

Stačí nastaviť požadovaný stupeň teploty podľa toho, či pripravujete vajíčka, palacinky, rezne alebo steaky, a senzor zaistí, že sa všetko perfektne a rovnomerne usmaží. A to bezpečne a bez prepálenia. Dokúpiť môžete aj varný senzor PerfectCook, ktorý spoľahlivo postráži teplotu pri varení, aby vám z hrnca nič „neušlo“.

Bosch PXX875D67E

Teraz ale k najzaujímavejšej funkcií novej indukčnej dosky. Výkonná odsávacia jednotka je zapustená priamo do varnej dosky a zaberá vďaka novému dizajnu menej miesta. Vďaka výkonnému motoru EcoSilence Drive sa para a dym okamžite odsajú a nedostanú sa ďalej do obytného priestoru. Vysokoúčinný filtračný systém odstraňuje zo vzduchu mastnotu aj tuhé častice, aktivuje s automaticky.

Bosch PXX875D67E

Senzor PerfectAir navyše neustále monitoruje kvalitu vzduchu a automaticky prispôsobuje úroveň výkonu podľa množstva pary a výparov v ovzduší. V rovnakom čase znižuje aj hladinu hluku aktiváciou najnižšej potrebnej úrovne odsávania.

Po dokončení varenia bude odsávač pár ešte pokračovať v chode, kým sa z kuchynského vzduchu neodstránia všetky vône a para. Indikátor v prípade potreby sám upozorní na potrebu čistenia tukového filtra. Stačí ho vložiť do umývačky riadu a zvoliť program s teplotou nad 50 °C.

Vďaka technológii Home Connect je navyše možné hi-tech dosku Bosch prepojiť s aplikáciou v mobilnom telefóne alebo tablete, inšpirovať sa receptami, skontrolovať vzdialene aktuálny stav, alebo sa pozrieť do manuálu a podobne.

Kombinácia indukčnej dosky s integrovaným odsávaním ponúka úplne nové možnosti dizajnu kuchyne. Malé priestory vyzerajú bez zavesených odsávačov väčšie a nad dosku možno umiestniť lampu alebo odkladacie plochy. Pri ostrovčekových kuchynských linkách nič nebráni pohľadu do ďalšej obytnej časti. Táto novinka je vhodným riešením aj pre miestnosti so šikmými stropmi.

Vďaka kompaktným rozmerom odvetrávacej jednotky možno varnú dosku inštalovať do korpusu štandardných rozmerov, pričom obmedzenie úložného priestoru pod ňou je minimálne. Inštalácia je možná v režime odsávania aj recirkulácie, a to v troch úpravách: neriadená recirkulácia bez potrubia, čiastočne riadená cirkulácia s potrubím a riadená cirkulácia s kompletným potrubím. Maloobchodná odporúčaná cena hi-tech  doskyje stanovená na 2839 eur.