Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita Inovovaný NVIDIA SHIELD TV predstavuje budúcnosť streamovanej zábavy

Inovovaný NVIDIA SHIELD TV predstavuje budúcnosť streamovanej zábavy

31

Spoločnosť NVIDIA predstavila novú generáciu SHIELD TV, s ktorou sa opäť posúvajú možnosti zariadení pre streamovanie multimediálneho obsahu. Ponúkne zábavu pri sledovaní obľúbených filmov a programov, hraní hier i funkcie využívajúce AI. Ceny štartujú nad hranicou 150 EUR.

Obe novinky – SHIELD TV a SHIELD TV Pro sú postavené na procesore Tegra X1+, ktorý poskytuje až o štvrtinu vyšší výkon než jeho predchodca. Streamery podporujú Dolby Vision pre oživenie obrazu a Dolby Atmos pre vyššiu kvalitu zvuku. K lepšiemu obrazu pomôžu aj funkcie postavené na AI, ktoré majú na starosti upscaling 720p a Full HD obsahu do 4K videa.

SHIELD TV prichádza na trh s jednoduchým a nenápadným dizajnom, ktorý dobre zapadne medzi ďalšie zariadenia v okolí televízora. Ak máte radšej minimalizmus, vďaka malým rozmerom sa dá schovať za skrinky či samotnú obrazovku. Pripojenie zaistí gigabitový ethernet konektor a dvojpásmový Wi-Fi adaptér.

SHIELD TV Pro sa spolieha na ikonický dizajn svojho predchodcu a ponúka vyššiu kapacitu pamäte i úložiska. Disponuje aj dvojicou USB portov pre pripojenie externých pevných diskov a ďalších USB zariadení, vďaka čomu umožňuje prevádzku Plex Media Servera.

Obe novinky sú dodávané s inovovaným diaľkovým ovládačom, napájaným dvojicou AAA batérií. Osadený je tlačidlami s pohybom aktivovaným podsvieteným a mikrofónom pre hlasové ovládanie. Jeho súčasťou je aj lokátor, takže v prípade, že sa v domácnosti kamsi zapatroší, ľahko ho nájdete.

SHIELD aj tentoraz funguje na Android TV a prostredníctvom Google Play poskytuje prístup k viac než polovici miliónu filmov a programov, ale aj ponuke viac ako 5000 aplikácií a hier. S podporou Google Asistenta dáva možnosť rýchlo vyhľadávať informácie, zadávať úlohy, ovládať podporované zariadenia a vytvárať rutiny a často používané scenáre. SHIELD podporuje aj Amazon Echo a dokáže spolupracovať s hlasovým asistentom Alexa.

Obe zariadenia ponúkajú najviac herného obsahu s podporou hrania v cloude i lokálnom streame. S betaverziou služby GeForce NOW môžete vyskúšať stovky podporovaných hier, vrátane mnohých populárnych titulov, akým je napríklad Fortnite.

Odporúčaná cena SHIELD TV je stanovená na 159 EUR, SHIELD TV Pro s 3 GB operačnej pamäte a 16 GB úložiskom sa bude predávať za 219 EUR.

Zdroj: TS NVIDIA