Úvod Ostatné Instagram globálne testuje skrývanie lajkov. Týka sa to aj Slovenska

Instagram globálne testuje skrývanie lajkov. Týka sa to aj Slovenska

26
Instagram - tmavý režim. Foto: 9to5google.com

Instagram chce zastaviť závody o čo najväčší počet lajkov, ktorým mnohí užívatelia absolútne prepadli. Odozva na tento krok je zatiaľ prevažne pozitívna.

Instagram v rámci globálneho testu prestať určitým používateľom zobrazovať počet lajkov. “Používatelia, ktorí sa zúčastňujú na teste, nebudú viac vidieť počet lajkov a zobrazení fotografií a videí iných ľudí na svojej nástenke,” uviedla spoločnosť patriaca, rovnako ako napríklad aj WhatsApp, Facebooku. Lajky na ich vlastné príspevky budú pre nich aj naďalej viditeľné.

Instagram toto obmedzenie otestoval v Austrálii, Brazílii, Kanade, Írsku, Taliansku a na Novom Zélande a reakcie používateľov boli prevažne pozitívne. Dôvodom na tento krok je snaha pomôcť ľuďom, aby sa sústredili na fotografie a videá, o ktoré sa podelia, a nie na počet lajkov, ktoré za to získajú – odôvodňuje tento krok Instagram.

Čítajte viac: Facebook mení logo. Vraj chce, aby ľudia vedeli, že mu patrí Instagram aj WhatsApp

Zatiaľ nie je jasné, koľko ľudí sa celkovo zúčastní na novom teste, ktorý sa postupne rozširuje do viacerých krajín. Ostatní používatelia neuvidia počet lajkov a zobrazení príspevkov účastníkov testu. Testovanie sa už týka aj Slovenska, niektorí influenceri prijímajú túto aktivitu s rozpakmi.

Instagram v súčasnosti hľadá riešenie pre autorov, pre ktorých je platforma dôležitým podnikateľským nástrojom. Tí sú totiž odkázaní na to, že svojim potenciálnym partnerom budú môcť odprezentovať svoj dosah, a na to potrebujú poznať práve počet lajkov.  Podobným smerom ide aj Facebook, ktorý nezobrazovanie lajkov testuje už dlhší čas, my sme o ňom písali v polovici septembra v článku Dobrá alebo zlá správa? Facebook zvažuje odstránenie počítadla lajkov