Úvod Chladničky a mrazničky Inteligentná chladnička Samsung Family Hub je už dostupná aj na Slovensku

Inteligentná chladnička Samsung Family Hub je už dostupná aj na Slovensku

109

Samsung Family Hub prepája segment bielej techniky s obrovským displejom a používateľským rozhraním tak, ako ho poznáme zo smartfónov či tabletov. Chladnička sa stáva centrom inteligentnej domácnosti s 21,5“ displejom s FullHD rozlíšením.

Samsung rozširuje svoje portfólio v segmente zariadení inteligentnej domácnosti a na náš trh uvádza inteligentnú chladničku Family Hub. Už na prvý pohľad zaujme veľkým displejom integrovaným vo dverách. Nie je to však len o tom, že si budete môcť na dverách svojej chladničky prečítať správy či pozrieť počasie. Súčasťou výbavy je aj mikrofón, reproduktory, fotoaparáty a bohatá konektivita a systém senzorov.

Family Hub beží na operačnom systéme Tizen, displej sa prebudí dotykom prsta za necelú sekundu. Pre navigáciu v grafickom rozhraní chladničky slúži lišta s dotykovými tlačidlami, tak ako ich poznáme zo smartfónov Samsung Galaxy.

Multifunkčný displej

Základnou obrazovkou je nástenka, kam sa dajú pripisovať odkazy, pridávať kresby či fotografie, alebo si pustiť prehrávanie hudby z niektorej z audio streamovacích služieb. Systém ponúka dovedna päť rôznych domovských obrazoviek a ako šetrič displeja poslúži prezentácia zostavená z vašich rodinných fotografií.

Chladnička je kompatibilná s ekosystémom domácich inteligentných zariadení SmartThings. S okolím komunikuje cez Bluetooth a Wi-Fi.  Tím dokáže na diaľku ovládať aj ďalšie zariadenia. Klimatizácia, soundbar, televízor či inteligentné osvetlenie je tak na dosah prsta priamo z kuchyne. Funguje to však aj opačne, na dvierka chladničky si môžete odzrkadliť televízor z obývačky, alebo video zo svojho smartfónu.

Dokonca si takto môžete zrkadliť aj niektoré hry, pričom ich ovládate nie cez smartfón, ale priamo cez dotykový displej chladničky. To ocení asi každý, kto chce v kuchyni v kuchyni niečo spraviť a mať zároveň pod dozorom menšie dieťa.

Pomocou vstavaných kamier sa môžete do chladničky pozrieť bez toho aby ste museli otvoriť dvierka cez displej, alebo vlastne odkiaľkoľvek na svete prostredníctvom svojho smartfónu.

Každý člen rodiny môže mať na chladničke svoj vlastný profil charakterizovaný menom, avatarom a farbou. A tieto figúrky sa následne objavujú pri zadávaní položiek do prehľadného rodinného kalendára, pri písaní poznámok alebo úloh.

Súčasťou základnej výbavy je niekoľko predinštalovaných aplikácií, napr. internetový prehliadač, aplikácia pre tvorbu nákupného zoznamu alebo Správca chladničky, v ktorom uvidíte ručne zadaný dátum expirácie pri jednotlivých potravinách. Do chladničky môžete doinštalovať aj ďalšie aplikácie podľa potreby.

Špecialitou je integrácia s receptami, ktoré si môžete na displeji chladničky priamo vyhľadať a chýbajúce suroviny hneď pridať na nákupný zoznam. A ten si už jednoducho skontrolujete v obchode vo svojom smartfóne. Vo vybraných krajinách si navyše chýbajúce suroviny a potraviny objednáte priamo z chladničky.

Funkcia pre plánovanie jedálneho lístka vám zase pomôže s presným dávkovaním surovín v receptoch podľa toho, kto bude v danú chvíľu sedieť pri jedálenskom stole. Potrebné detaily o počte osôb si Family Hub vyčíta z rodinného kalendára.

Technické údaje

Voľne stojaca kombinovaná chladnička Samsung Family Hub má fyzické rozmery 178 × 91,2 × 71,6 cm, pod hmotnosť 127 kg sa podpísala najmä použitá nerezová oceľ. Za ľavými dverami je pripravená mraznička s čistým objemom 210 litrov a za pravými dverami nájdete chladničku s objemom 383 litrov.

O samotné chladenie sa stará technológia Twin Cooling Plus, ktorá optimalizuje teplotu a úroveň vlhkosti v mrazničke a chladničke pomocou nezávislého chladenia. Zabraňuje tak miešaniu vôní rôznych druhov jedla. Chladnička Samsung Family Hub spadá do triedy energetickej účinnosti A++. Vonkajšia strana ľavých dvier je osadená kompaktným výrobníkom ľadu, dávkovačom a nápojovým automatom.

Z vyššie uvedeného je asi jasné, že Samsung Family Hub nebude lacný špás. Už v októbri si ju budete môcť predobjednať, a to za cenu 2999 EUR. Ak však nebudete váhať pridlho a svoju predobjednávku odošlete do 13. októbra, získate ako darček práčku QuickDrive WW90M649OPM/Z s kapacitou 9 kg v hodnote 909 EUR zdarma.