Úvod Inteligentná infraštruktúra Inteox: Bosch predstavuje prvú úplne otvorenú kamerovú platformu

Inteox: Bosch predstavuje prvú úplne otvorenú kamerovú platformu

122
Bosch Inteox

Bosch predstavuje INTEOX, novú kamerovú platformu, ktorá bola vyvinutá s cieľom modernizácie a rozvoja na mieru šitých bezpečnostných riešení.

Ako prvá úplne otvorená platforma svojho druhu otvára INTEOX úplne nové príležitosti pre používateľov, systémových integrátorov a vývojárov aplikácií pre inovácie a špecifické zákaznícke úpravy bezpečnostných riešení. V stále viac prepojenom svete otvára internet vecí (IoT) nové príležitosti – ako pre súkromné osoby, tak aj pre spoločnosti.

Bosch Inteox

Ako úplne otvorená kamerová platforma INTEOX bezpečne kombinuje inteligentnú analýzu videa (IVA) so spoločným otvoreným operačným systémom (OS) a možnosťou pridania softvérových aplikácií (Apps) podľa potreby. Výkonná platforma podporuje najnovšie technológie, ako je analýza dát založená na neurónových sieťach. Ide o ďalší krok v aplikácii strojového učenia a umelej inteligencie.

Na mieru

INTEOX umožňuje vývojárom aplikácií a integračným partnerom vyvíjať akékoľvek softvérové aplikácie založené na spoločnom programovacom jazyku a s pomocou vstavanej inteligencie. Systémoví integrátori môžu zároveň prispôsobiť svoje bezpečnostné riešenia špecifickým a meniacim sa požiadavkám zákazníkom. Bosch Inteox

Otvorené platformy sa už osvedčili v počítačovej brandži ako aj medzi smartfónmi. Vďaka prístupu na otvorenú platformu môžu vývojári a integrátori spolupracovať a poskytovať svojim zákazníkom riešenia šité na mieru ich potrebám.

Kamerová platforma INTEOX je základom pre celkom novú generáciu trvalo inštalovaných a pohyblivých kamier zo série MIC, AUTODOME, FLEXIDOME a DINION, podporovaných otvorenou infraštruktúrou IoT. Táto infraštruktúra IoT, ktorú vyvinula spoločnosť Security and Safety Things GmbH, spoločnosť Bosch, je založená na nasledujúcich štyroch pilieroch:

  • Otvorený operačný systém (OS) založený na Android Open Source Project, posilnený rozsiahlymi bezpečnostnými technológiami
  • Obchod s aplikáciami a prístupom k relevantným informáciám o aplikácii, prehľadom všetkých voľne dostupných aplikácií a možnosťou nákupu ďalších aplikácií, ktoré už boli vyvinuté pre všetky kamery INTEOX
  • Online portál pre vývojárov a dizajnérov aplikácií s prístupom k dátam a nástrojom na vývoj a testovanie nových aplikácií
  • Portál pre správu zariadení, ktorý poskytuje aktuálne dáta o stave zariadenia a umožňuje jednoduchú správu aplikácií

Na základe tejto infraštruktúry IoT kamery INTEOX podporujú vývojárov aplikácií, systémových integrátorov, integračných partnerov a ďalších odborníkov v oblasti bezpečnosti pri vývoji vlastných aplikácií pre zákazníka a ich integráciu do kamier INTEOX. Prvé kamery založené na platforme INTEOX budú predbežne k dispozícii od júla 2020.