Úvod Quanta SMART iRobot opäť odbočil od vysávania k vzdelávaniu

iRobot opäť odbočil od vysávania k vzdelávaniu

58
iRobot Brick Top Root rt0
iRobot Brick Top Root rt0

iRobot Root rt0 naučí zábavnou formou kódovať deti i dospelých

Spoločnosť iRobot, líder v oblasti spotrebiteľských robotov, nedávno rozšírila svoju ponuku vzdelávacích produktov predstavením robota Root rt0. Ide o ľahko použiteľného a prispôsobiteľného robota, ktorý prináša výučbu v zábavnej forme z tried do domácnosti. V Amerike štartuje na cene 129 dolárov, no napriek tomu je vybavený mnohými rovnakými vlastnosťami a senzormi, ako pôvodný Root rt1. Rodiny si tak ľahšie vyberú robota, ktorý lepšie vyhovuje vlastnosťami i cenou. Kreativitu podporuje nové príslušenstvo Root Brick Top, ktoré je kompatibilné s bežnými stavebnými blokmi.

Kódovanie sa podľa predstaviteľov spoločnosti v 21. storočí stalo rovnako dôležitou zručnosťou ako čítanie, písanie alebo matematika. Nás toto tvrdenie samozrejme teší a veríme, že k niečomu podobnému dospeje aj inštitút zodpovedný za vzdelávanie na Slovensku.

iRobot Root rt0
iRobot Root rt0

Rovnako ako jeho predchodca, Root rt1, je Root rt0 mobilná platforma s dvoma kolesami, ktorá funguje na rovnom povrchu. Robot ožíva – kreslí, tvorí hudbu a skúma svoje okolie – pomocou kódovacích príkazov, ktoré vydal užívateľ v sprievodnej aplikácii iRobot Coding App. Táto platforma ponúka tri rôzne úrovne kódovacieho jazyka, od jednoduchých grafických blokov pre malé deti až po fulltextové kódovanie pre pokročilejších používateľov. Automatický prevodník úrovní okamžite prekladá kód z jednej vzdelávacej úrovne na druhú, vďaka čomu je iRobot Coding rovnako prístupný pre začiatočníkov ako i pokročilých.

Root rt0 je vynikajúcou voľbou pre rodiny s deťmi, ktoré chcú vyskúšať novú podobu rodinných hier alebo si jednoducho vyskúšať nové veci či spoločnú výučbu nových zručností. Vďaka učebnej knižnici dostupnej na webovej stránke iRobot Education prichádza robot s presným obsahom hodín, návrhmi projektov a aktivít, ktoré podporujú účasť jednotlivcov aj skupín. S Root rt0 môžete hrať zábavné hry ako „Hádaj obrázok“, v ktorých sú hráči vyzvaní preskúmať predpripravené programy, odhadnúť, čo kód vytvorí, a potom ako prvý uhádnuť náčrt robota v akcii. Root rt0 je vybavený viac ako 20 senzormi, čo mu umožňuje riadiť, kresliť, detekovať dotyk, rozsvietiť alebo prehrávať hudbu.

iRobot Root rt0
iRobot Root rt0

iRobot po novom predstavil aj príslušenstvo Root Brick Top, ktoré používateľom umožňuje zmeniť robota Root na čokoľvek, čo si dokážu predstaviť – od mobilného katapultu alebo robotického ramena po žiariacu raketovú loď. Root Brick Top sa pripája k Root robotovi pomocou integrovaných magnetov a je kompatibilný s množstvom bežných stavebných blokov. Predáva sa samostatne za 19,99 dolárov.