Úvod Mobily Jeden z najobľúbenejších smartfónov od Samsungu dostane nasledovníka

Jeden z najobľúbenejších smartfónov od Samsungu dostane nasledovníka

36

Medzi informácie, ktoré v posledných dňoch presiakli na web sa nachádza aj taká, ktorá hovorí, že Samsung pripravuje nasledovníka svojho populárneho modelu v strednej triede. Dobre predávaný Samsung Galaxy A50 vystrieda model A51. Ten dostane lepší hardvér a upravený dizajn.

Dnes už vidíme nový Samsung Galaxy A51 na uniknutých renderoch a zmeny v porovnaní so súčasným A50 sú dosť viditeľné. Vylepšený bude fotoaparát, ktorý bude mať po novom štvoricu objektívov. Kombinácia fotoaparátov korešponduje s aktuálnym trendom. Hlavný senzor s rozlíšením 48 MPix doplní 12 MPix fotoaparát s teleobjektívom, ultraširoký fotoaparát s rovnakým rozlíšením a 5 MPix senzor pre snímanie hĺbky ostrosti.

Čítajte viac:

Samsung predstavil nové výkonné notebooky Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion, fungujú aj ako bezdrôtové nabíjačky

Vynovený je aj čipset, v tomto prípade pôjde o Exynos 9611. Základom hardvérovej výbavy bude aj 4 GB RAM a až 128 GB úložisko. Predný fotoaparát je schovaný v malom kruhovom výreze v strede hornej časti displeja. Ten bude mať uhlopriečku 6,5 palca a rozlíšenie 2340×1080 bodov. Galaxy A51 by už mal dostať Android vo verzii 10 s nadstavbou OneUI 2.0.

Rozmery nového Samsungu Galaxy A51 sú 158×73×7,9 mm, avšak segment s fotoaparátmi vytŕča ešte ďalších 0,6 mm na povrch zadnej časti tela smartfónu. O napájanie sa postará 4000 mAh akumulátor, rovnako ako aj v prípade aktuálneho Galaxy A50. Z výbavy by nemal vypadnúť 3,5 mm audio konektor, nabíjať sa bude cez USB konektor typu C.

Zdroj: gsmarena.com