Úvod Fotoaparáty a kamery X-T200 vyzerá ako meno nebezpečného robota, je to však slušný foťák

X-T200 vyzerá ako meno nebezpečného robota, je to však slušný foťák

14

Kompaktné a ľahké telo klasického digitálneho fotoaparátu Fujifilm X-T200 s hmotnosťou iba 370 g je vybavené senzorom APS-C s rozlíšením až 24,24 milióna pixelov a vysoko výkonným procesorom na spracovanie obrázkov.

Spoločnosť FUJIFILM predstavila nový model X-T200, ktorý patrí do triedy kompaktných a ľahkých bez-zrkadlových digitálnych fotoaparátov série X, ktoré poskytujú vynikajúcu kvalita obrazu vďaka patentovanej technológii reprodukcie farieb.

X-T200 je bez-zrkadlový digitálny fotoaparát, ktorý zdedil „štýl stredového hľadáčika“, ktorý prevzali populárne série X-T, napríklad FUJIFILM X-T3, ktorý sa pýši vyspelou mobilitou a vynikajúcou ovládateľnosťou. Kompaktné a ľahké telo fotoaparátu s hmotnosťou iba 370 g je vybavené senzorom APS-C s rozlíšením až 24,24 milióna pixelov a vysoko výkonným procesorom na spracovanie obrázkov. Použitie jedinečnej technológie reprodukcie farieb, na ktorej Fujifilm už pracuje mnoho rokov, obnovuje „pamäťové farby“ teda farby, ako si ich človek pamätá zo svojej minulosti. Patria k nim prirodzene krásne tóny pleti, svieža zeleň začiatkom leta a hlboké modré nebo na jasnej oblohe počas slnečného dňa.

Výkonnosť funkcie AF (auto focus) fotoaparátu sa zvýšila umiestnením pixelov detekčnej fázy na senzor a použitím novej verzie algoritmu. To umožňuje nielen ľahké sledovanie a zaostrovanie pohybujúceho sa objektu, rovnako aj AF na tváre / oči, či schopnosť rýchlo a presne zaostriť aj pri slabom osvetlení.

Na zadnom paneli tela fotoaparátu je jasný a veľký širokouhlý LCD monitor, ktorý poskytuje intuitívne ovládanie pomocou dotykovej obrazovky. Má štruktúru „vari-angle“, ktorá umožňuje užívateľom nastaviť monitor na akýkoľvek uhol. Môže byť použitý v spojení s tvárovým / očným AF pre ľahké zaznamenanie „autoportrétov“, čo umocňuje použiteľnosť fotoaparátu. Kamera rozšírila škálu video funkcií tak, aby používatelia mohli zaznamenávať plynulé 4K video pri 30fps alebo HDR film s rozšíreným tónovým rozsahom aj v situáciách s výraznými kontrastmi svetla.

X-T200 je bez-zrkadlový digitálny fotoaparát schopný vytvárať nielen fotografie vysokej kvality, ale aj plnohodnotné video, ktoré uspokojuje potreby fotografických nadšencov a používateľov, ktorí nechcú donekonečna používať iba fotoaparáty svojich smartfónov a snažia sa zachytiť a zaznamenať vzácne spomienky s ľahkosťou a vo vysokou kvalitou.