Úvod SMART spotrebiče Kávovar PrimaDonna Elite od De´Longhi pripraví kávu aj bez vás

Kávovar PrimaDonna Elite od De´Longhi pripraví kávu aj bez vás

457

Teda nie celkom, nemusíte však k nemu chodiť. S aplikáciou Smart Coffee je možné pripojiť ku kávovaru vaše mobilné zariadenie a v nej si už vyberiete, o aký nápoj máte záujem. Prednastavené nápoje si môžete personifikovať a PrimaDonna Elite ich pripraví presne podľa vašej chuti. Stačí si ísť po šálku.

Základným ovládacím prvkom však ostáva 4,3“ farebný dotykový displej s možnosťou nastavenia šiestich osobných profilov a prispôsobenia pripravovaného nápoja. Kávovar zvládne už v základnej konfigurácii pripraviť trinásť prednastavených nápojov, nechýba funkcia priameho ohrevu vody, príprava čaju je tak otázkou desiatok sekúnd.

Kávovar je samozrejme plne automatizovaný, pri každom zapnutí a vypnutí sa prepláchne, a upozorní na potrebu odvápnenia či vyčistenia. Podporovaná je inštalácia vodného filtra, nastavenia  tvrdosti vody či nastavení úspory energie. Kávovar si do pamäti ukladá štatistiku pripravených nápojov. Zásobník na kávu je pripravený na 400 gramov zrniek, nádoba na vodu má objem 2 litre a do nádoby na usadeniny sa vmestí odpad zo 14 šálok kávy.

Okrem prípravy kávy zvládne PrimaDonna Elite s použitím špeciálnej nádobky aj hustú horúcu čokoládu. Stačí naliať mlieko a pridať čokoládový prášok. De´Longhi sa však najviac pýši tým, aké cappuccino kávovar uvarí. Nádoba na mlieko s dvojitými stenami a prepracovaný systém regulácie pary sú základmi plnej a hustej peny.

Výrobca predstavil PrimaDonna Elite ako novú generáciu domácich plnoautomatických kávovarov a zadovážiť si ich môžete už aj na našom trhu. Ceny sa začínajú na hranici 1200 EUR.

Zdroj+foto: De´Longhi