Úvod Domáce reproduktory a soundbary Nový bluetooth reprák Panasonic vie bezdrôtovo nabíjať ďalšie zariadenia

Nový bluetooth reprák Panasonic vie bezdrôtovo nabíjať ďalšie zariadenia

227
Panasonic

Úplne nový model Panasonic TMAX5 s výstupným výkonom až 150 wattov (RMS) dokáže nielen streamovať hudbu pomocou Bluetooth pripojenia, zároveň však môže slúžiť aj ako výkonná powerbanka s bezdrôtovým nabíjaním (Qi).

Novú rodinu prenosných reproduktorov TMAX uviedol Panasonic iba počas minulého leta, na tento rok si však pripravuje ešte jednu novinku. Úplne nový model TMAX5 s výstupným výkonom až 150 wattov (RMS) dokáže nielen streamovať hudbu pomocou Bluetooth pripojenia, zároveň však môže slúžiť aj ako výkonná powerbanka s bezdrôtovým nabíjaním (Qi). Vďaka nemu tak máte istotu, že kým pôjde samotný reproduktor, nepríde o šťavu ani váš smartfón.

Napriek svojej kompaktnosti (475 x 250 x 262 mm) v sebe ukrýva 16 cm basový reproduktor s technológiou Dual Drive ako aj dva 5 cm výškové reproduktory schopné vykresliť jasný zvukový obraz. Samozrejmosťou sú rôzne predvoľby ekvalizéra, ktoré by mohli pomôcť ešte ďalej vylepšiť zážitok z hudby. Večným bojom o výber sklkadby by mohol pomôcť Bluetooth Multi-Connect, vďaka ktorému môžu priatelia ľahko pridávať skladby do zoznamu skladieb, pričom TMAX5 sa dokáže pripojiť až k trom mobilným zariadeniam súčasne.

Okrem pripojenia pomocou technológie Bluetooth umožňuje TMAX5 aj prehrávanie rozsiahlych hudobných zbierok aj z USB kľúča2, či pomocou vstupu AUX. Pre milovníkov vizuálnych efektov si pripravil Panasonic aplikáciu MAX Juke (k dispozícii zadarmo z Google Play ako aj App Store), ktorá umožní navyše prehrávanie YouTube videí priamo v aplikácii.

Čítajte viac: Čo poviete na sklenený reproduktor od  Sony, ktorý „horí“ ako sviečka?

Panasonic

Reproduktor Panasonic TMAX5 bude k dispozícii už od tohto za  doporučenú maloobchodnú cenu 199 eur. Komu by sa málil jeho výkon, môže siahnuť aj po väčších modeloch ako TMAX10 (249 eur) s výstupným výkonom 300 wattov (RMS), alebo TMAX40 (499 EUR) a zatiaľ najväčší systém TMAX50 (599 EUR) s výkonmi 1200, resp. 2000 wattov (RMS).

Panasonic TMAX5 – základné parametre: