Úvod Inteligentná infraštruktúra Realsense D455: Intel predstavil nové inteligentné oči

Realsense D455: Intel predstavil nové inteligentné oči

151
Intel Realsense D455

Spoločnosť Intel predstavila novú generáciu hĺbkovej kamery Intel RealSense D455. Ide o úplne novú stereofónnu hĺbkovú kameru vybavenú dlhším dosahom a zvýšenou presnosťou. Oproti predchodcom ponúka až dvojnásobný výkon.

Intel RealSense D455 poskytuje vývojárom slobodu pri navrhovaní riešení založených na víziách, ktoré dávajú zariadeniam možnosť vidieť, porozumieť, spolupracovať a učiť sa z ich prostredia. Inými slovami, vďaka tejto kamere budú roboti vidieť lepšie a zároveň sa aj lepšie orientovať v priestore.Intel Realsense D455

Nová kamera funguje v širokom spektre svetelných podmienok. Vďaka dlhšiemu dosahu, zvýšenej presnosti a ľahšiemu nasadeniu ide o výkonný nástroj, ktorý je možné použiť pre vnútorné ako aj vonkajšie aplikácie. Kľúčovou požiadavkou na autonómny pohyb robota je práve schopnosť „vidieť“ svoje prostredie. Dlhší dosah a lepší záber umožňuje robotom prehľadávať svoje prostredie a robiť kritické rozhodnutia, ako napríklad vyhýbanie sa prekážkam.

V zdravotníctve umožní montáž kamery D455 do rohu nemocničnej izby personálu lepší monitoring pacientov prostredníctvom upozornení založených na pohybe prostredníctvom softvéru tretích strán. Tým sa podstatne zlepšuje starostlivosť o pacientov, uvoľňujúc kritický čas, ktorý zdravotnícki pracovníci môžu využiť na iné priority.

Intel Realsense D455

Kamera D455 zvyšuje optimálny dosah až na 6 metrov, čiže je dvakrát presnejšia ako súčasné kamery D400 bez obetovania zorného poľa. D455 tiež obsahuje uzávierky pre hĺbkové senzory ako aj RGB senzory na zlepšenie zhody medzi dvoma rôznymi dátovými tokmi. Tak dokáže lepšie  prispôsobiť hĺbku nameranú snímačmi s farebnosťou RGB senzorov. Vďaka integrácii IMU má hĺbková kamera lepšie povedomie o každom prostredí, v ktorom sa kamera pohybuje.

Pre ilustráciu, D455 dosahuje menej ako 2% Z -chybovosť pri 4 metroch s niekoľkými vylepšeniami. Po prvé, snímače hĺbky sú umiestnené 95 mm od seba, čo poskytuje väčšiu presnosť hĺbky pri dlhšom rozsahu. Po druhé, snímače hĺbky a RGB sú umiestnené na rovnakej výstuži, čo vedie k zlepšenému súladu farieb a hĺbky. No a nakoniec – snímač RGB má úplne rovnaké zorné pole ako snímače hĺbky, čo ďalej zlepšuje koreláciu hĺbky a farebných bodov.

Intel Realsense D455

Model D455 využíva rovnakú súpravu SDK 2.0 ako aj celé portfólio zariadení Intel RealSense, čo umožňuje ľahký prechod z ľubovoľných hĺbkových kamier spoločnosti Intel prakticky bez ďalšieho času potrebného na vývoj. Hĺbková kamera Intel RealSense D455 si môžete predobjednať už dnes za cenu 239 USD prostredníctvom stránky intelrealsense.com.