Úvod Gadgety Keep Labs: Na technologickej výstave CES nás ocenili, ale nesmieme použiť slovo...

Keep Labs: Na technologickej výstave CES nás ocenili, ale nesmieme použiť slovo „marihuana“

40
Keep Labs naokon na CES-e svoj ocenený marihuanový kontajner nevystavujú.

Spoločnosť Keep Labs prelomila ďalšie tabu – na prestížnom technologickom veľtrhu vôbec po prvýkrát v histórii získala jedno z hlavných ocenení spoločnosť zameraná na produkty pre konzumentov marihuany.

Spoločnosť Keep Labs získala jedno z hlavných ocenení za inovácie na výstave CES 2020. Má to však jeden háčik – jej organizátori vyhlásili, že Keep Labs smú na veľtrhu vystavovať iba v prípade, ak vystavené objekty a ani žiadne marketingové materiály nebudú obsahovať marihuanu, cannabis a ani žiadnu zmienku o nich.

keep labs
Keep box je chránený biometricky.

Spoločnosť sa následne rozhodla, že aj keď získala jedno z najprestížnejších ocenení vo svojej histórii, tak túto podmienku akceptovať nebude a výstavy v Las Vegas sa nezúčastní. Na webovej stránke CES-u bola medzi ocenenými spoločnosťami so svojim produktom uvedená iba s neurčitým a nepriamym popisom.

Trochu to pripomína iný prípad. V roku 2019  získal jednu z prestížnych cien na veľtrhu CES  v kategórii Drony a roboty hi-tech vibrátor Osé od spoločnosti Lora DiCarlo. Tá mu však bola organizátorom odobraná s odôvodnením, že je „nemorálny“. Rozhodnutie vzbudilo následne veľké rozhorčenie.  Organizátori sa napokon za svoje rozhodnutie ospravedlnili, no ocenenie mu nevrátili. Viac si o tomto prípade môžete prečítať v našom článku:

Čítajte viac: Ocenený robotický hi-tech vibrátor, ktorý rozhádal Ameriku, ide do komerčného predaja

A aký produkt vlastne tento rok spoločnosť Keep Labs na výstave napokon neukázala? Volá sa príznačne Keep a je to diskrétne uzamykateľné stolové úložné zariadenie, určené na udržanie marihuany v čo najčerstvejšom stave.

Klame telom

Na prvý pohľad vyzerá ako inteligentný reproduktor s hodinami a displejom. Na rozdiel od smart reproduktorov však má aj nenápadný biometrický zámok. Ak ho odomknete, horná časť „smart reproduktoru“ sa otvorí a odhalí niekoľko úložných kontajnerov pre marihuanu a produkty z nej. Pri akomkoľvek použití zariadenia sa vďaka aplikácii objaví na smartfóne jeho majiteľa upozornenie, jednotlivé boxy majú  mierku a celé zariadenie sa dá uzavrieť úplne hermeticky, čo je dôležité pre to, aby sa marihuana uchovala čo najdlhšie čerstvá a zároveň sa z neho nešíri špecifická marihuanová aróma.

Kepp – bezpečný box pre cannabis

Biometrický zámok funguje na základe rozpoznávania tváre, v jeho prednej časti je displej, podobný ako na smart reproduktoroch, ktorý  štandardne zobrazuje dátum, čas a teplotu. Marihuanový zásobník Keep možno napájať aj batériami, takže sa dá použiť kdekoľvek.

Zákaz vystavovať na CES-e produkt s tým, aby bolo jasne deklarované, že je pre marihuanu, nebol jediný. Keď  sa Keep Labs rozhodli získať financie na jeho uvedenie cez crowdfundingové kampane na portáloch Kickstarter a Indiegogo, oba kampaň odmietli zverejniť s odkazom práve  na to, že ide o zariadenie na uchovávanie marihuany. Napokon spoločnosť musela  spustiť svojpomocne vlastnú kampaň. Už teraz cez podporovateľov získala 113 percent potrebných financií na zahájenie výroby, kampaň skončí v marci tohto roku. Predobjednať sa dá za 200 dolárov, oficiálna cena bude 349 dolárov. K prvým zákazníkom by sa malo dostať ešte pred letom, presný dátum zatiaľ nie je stanovený.