Úvod Herné konzoly, hry, virtuálna realita Kingdom Come Deliverance nájdete na Epic Games Store zadarmo

Kingdom Come Deliverance nájdete na Epic Games Store zadarmo

19

Obchod Epic Games Store má jeden pekný zvyk. Každý týždeň ponúkne jednu či dve hry zo svojej ponuky úplne zadarmo. Stačí mať vo svojom počítači nainštalovanú aplikáciu Epic Games Launcher a ak sa vám niektorá z hier týždennej ponuky páči, stačí si ju stiahnuť. Za cenu 0 EUR. Často sa jedná o indie, alebo artové hry malých štúdií, prípadne staršie áčkové tituly. Tentokrát je však v ponuke skutočná lahôdka, ktorá zaujme každého.

Presne dva roky po jej uvedení, v týždni od 13. do 20. februára je v ponuke hier zadarmo česká historická RPG Kingdom Come: Deliverance. Jej dej sa odohráva v českej zemi v roku 1403, v časoch, keď sa Žigmund Luxemburský pokúsil únosom svojho brata a kráľa získať v kráľovstve moc. Hra využíva štandardné RPG mechaniky otvoreného sveta, no vývojári kládli veľký dôraz na realistické prevedenie prostredia českého stredoveku. Odpovedajú tomu modely budov a predmetov, reálie ale aj jedinečný súbojový systém. Aj vďaka tomu bola v čase svojho uvedenia najsťahovanejšou hrou na Steame. Kingdom Come: Deliverance si zahráte očami Jindřicha, kováčovho syna, ktorý sa po nájazde žoldnierov na jeho rodnú dedinu ako jediný preživší dáva na cestu dobrodruha.

Hra vyšla presne pred dvoma rokmi, 13. februára 2018, takže sa nejedná o žiadnu starinu. V ponuke je len základná verzia, ak chcete všetkých šesť rozšírení, budete si musieť kúpiť Royal Edition verziu, ktorá je aktuálne v akcii na Steame za 29,99 EUR.

Druhou hrou, ktorú tento týždeň môžete získať zadarmo je hra Aztez. Nazriete do sveta Aztékov v čase tesne pred príchodom španielskych dobyvateľov. V tejto dizajnovo veľmi podarenej plošinovke si užijete priamočiare sekanie nepriateľov a mystických príšer hlava-nehlava. Príjemná oddychovka, ktorú si bez problémov zahráte aj na notebookoch či starších počítačoch.

Hru nájdete na stránkach platformy Epic Games Store. Na to, aby ste si ju mohli stiahnuť, musíte mať vytvorený bezplatný účet a v počítači nainštalovaný Epic Games Launcher.