Úvod Quanta SMART Bosch má automatickú linku na masky, know-how na ňu ponúka zdarma

Bosch má automatickú linku na masky, know-how na ňu ponúka zdarma

121
Bosch

Päť plne automatizovaných výrobných liniek v štyroch výrobných závodoch spoločnosti Bosch po celom svete vyrába tvárové masky, ktoré chránia pred infekciami.

V boji proti koronavírusu zahájil Bosch plne automatizovanú výrobu ochranných masiek. Po koordinovanom nábehu do konca júna bude spoločnosť vyrábať na piatich linkách v štyroch závodoch po celom svete viac ako pol milióna masiek denne. Koncept zariadenia bol vyvinutý konštrukciou špeciálnych strojov Bosch. Spoločnosť je ochotná poskytnúť konštrukčné plány na ich výroby záujemcom bezplatne, na čo okamžite zareagovalo už viac ako 30 spoločností.

Bosch Ochranné rúška sú spolu s ďalšími hygienickými opatreniami vhodným prostriedkom na zníženie rizika nových infekcií Covid-19. Plne automatizované zariadenie na výrobu masiek bolo vyvinuté konštrukciou špeciálnych strojov v priebehu niekoľkých týždňov. Už teraz ho Bosch v identickej podobe pripravuje aj v niekoľkých ďalších závodoch spoločnosti.

Okrem hlavného závodu Priemyslu 4.0 v Stuttgarte-Feuerbachu – kde sú plánované dve linky – bude výroba rúšok nabiehať v týždennom takte takisto v závodoch Bosch v Naganathapura, India a Juárez, Mexiko. Výrobnú sieť uzatvára závod Rexroth v Erbachu (Odenwald). Na konci júna by mal byť objem výroby piatich výrobných liniek celkom viac ako desať miliónov kusov ročne.

Bosch

Maska je primárne určená na zabránenie šírenia patogénov z oblasti nosa a hltana používateľa. Rúško zároveň chráni používateľa pred kontaktom s telesnou tekutinou osôb v bezprostrednej blízkosti. Tvárové masky typu I/II sú v súlade s európskou normou DIN EN 14683. Bosch používa masky predovšetkým na ochranu približne 400 000 zamestnancov po celom svete.

Spoločnosť Bosch plánuje poskytnúť všetku nadbytočnú kapacitu externe, za predpokladu certifikácie a požiadaviek jednotlivých krajín. Okrem toho, spoločnosť Bosch umožní ďalším spoločnostiam voľný prístup ku konštrukčným plánom zariadenia. Sprístupní aj technické výkresy, montážne návody a umožní nahliadnuť do obalového systému a distribúcie rúšok.