Úvod Quanta SMART Koronavírus: Plávajúca vojenská nemocnica začne prijímať pacientov

Koronavírus: Plávajúca vojenská nemocnica začne prijímať pacientov

48
koronavírus

Pôvodným plánom bolo, aby sa na lodi prijímali pacienti bez príznakov ochorenia na koronavírus a odbremenili sa tak miestne nemocnice, komplikovaná situácia v New Yorku vedie k zmene rozhodnutia.

Nemocničná loď amerického vojenského námorníctva Comfort je v prípade potreby pripravená prijať pacientov nakazených novým ochorením koronavírus, aj keď sa to pôvodne neplánovalo. Informovala o tom spravodajská televízia CNN.

Loď dorazila minulý týždeň do prístavu v New Yorku, kde pôvodne mala slúžiť ako nemocnica pre pacientov bez príznakov nákazy koronavírusom. Guvernér štátu New York Andrew Cuomo však v pondelok na tlačovej konferencii povedal, že plánuje požiadať prezidenta Donalda Trumpa, aby poveril námorníctvo liečiť na palube nemocničnej lode pacientov s ochorením COVID-19. Ako to na nej vyzerá, ukazuje nasledujúce video:

“Nariadenie prijímať pacientov s ochorením COVID-19 sme zatiaľ nedostali, no ak k tomu dôjde, sme pripravení tak urobiť spôsobom, ktorý obmedzí riziko nákazy pre posádku a ďalších pacientov na palube,” uviedol v stanovisku tlačový odbor námorníctva.

Pôvodným plánom bolo, aby sa na lodi prijímali pacienti bez príznakov ochorenia COVID-19 a odbremenili sa tak miestne nemocnice, ktoré v dôsledku pandémie zaznamenali príliv veľkého množstva pacientov a ich kapacity sú vyčerpané. Podľa Cuoma je však správnym krokom, aby loď využila svoju kapacitu 1000 lôžok a pomohla New Yorku vyrovnať sa s koronavírusovou pandémiou.