Úvod Aplikácie, softvér a služby Instagram prináša nové nástroje, pôjde ľahšie mazať negatívne komentáre

Instagram prináša nové nástroje, pôjde ľahšie mazať negatívne komentáre

168

Online, alebo kyberšikana je obrovský problém dnešnej spoločnosti. Je ale dobré vedieť, že to vnímajú aj veľkí hráči ako Facebook, zmeny sa tentokrát týkajú aplikácie Instagram.

Včera bolo oficiálne zverejnené piate vydanie správy o presadzovaní právnych predpisov v komunite, ktorá sleduje pokroky v smere zvýšenia bezpečnosti sociálnych sietí Facebook a Instagram. Okrem tejto správy Instagram ohlásil aj nové funkcie, ktoré napomáhajú v boji proti online šikane.

Instagram šikana

Prvou funkciou je nástroj, ktorý ľuďom pomôže spravovať viac nechcených interakcií naraz. Zvládnutie záplavy negatívnych komentárov môže byť naozaj náročné a tak Instagram testoval schopnosť hromadne odstraňovať komentáre ako aj blokovať alebo obmedzovať viacero účtov. Skorá spätná väzba mala výborný ohlas. Ľuďom skutočne pomáha (najmä pri kontách s veľkým počtom sledujúcich) udržiavať na vlastných účtoch pozitívne naladené prostredie.

Pre povolenie tejto funkcie v systéme iOS potrebujete kliknúť na komentár a potom na bodkovanú ikonu v pravom hornom rohu. Vyberte možnosť Spravovať komentáre a budete schopní vybrať až 25 komentárov, ktoré chcete odstrániť naraz. Klepnutím na Viac možností zablokujete alebo obmedzíte hromadné účty. Ak chcete zablokovať alebo obmedziť účty v systéme Android, kliknite a podržte samotný komentár, kliknite na bodkovanú ikonu a vyberte položku Blokovať alebo Obmedziť.

Okrem odstránenia negatívnych komentárov Instagram chce ľuďom poskytnúť jednoduchý spôsob ako umocniť a podporiť pozitívne interakcie. Čoskoro začnú testovať pripnuté komentáre. Táto funkcia poskytuje ľuďom spôsob, ako nastaviť tón pre svoj účet a usmerniť svoju komunitu pripnutím vybraného počtu komentárov k hornej časti vlákna svojich komentárov.

Instagram si je plne vedomý, že tagy a zmienky môžu byť použité na šikanovanie ostatných, preto zavádza nové ovládacie prvky, ktoré umožňujú spravovať, kto vás môže označiť alebo spomenúť na Instagrame. Môžete si vybrať, či chcete aby vás všetci / iba ľudia, ktorých sledujete / prípadne nikto nemohol označiť alebo spomenúť v komentári, titulku alebo príbehu. Viac informácií o správe komentárov nájdete v Centre pomoci na Instagrame.