Úvod Mobily Lacný smartfón Moto e6 play je už dostupný aj na našom trhu

Lacný smartfón Moto e6 play je už dostupný aj na našom trhu

245

Ak hľadáte zaujímavý telefón pre dieťa, starších rodičov, alebo vy sami máte na takéto zariadenie malé nároky a nechcete investovať priveľa, toto bude rozhodne dobrý tip. Moto e6 play je smartfón za sto eur a výbavou, za ktorú by ste ešte pred dvoma rokmi museli zaplatiť minimálne dvojnásobok.

„Éčková“ séria značky Moto bola vždy orientovaná na cenu, nestretnete sa tu s prémiovými materiálmi, zadným sklom, či horčíkovými zliatinami. Ale to v tomto segmente nedáva ani zmysel. Dôležité je, že do Moto e6 play sa vmestila celkom rozumná hardvérová výbava.

Za stovečku dostanete dizajnovo jednoduchý telefón postavený okolo čipsetu MediaTek MT6739. Ten nepatrí medzi najnovšie a ukrýva v sebe štvoricu Cortex-A53 jadier taktovaných na 1,5 GHz. Na bežné fejsbúky, chatovanie a prezeranie webu to postačí, grafický akcelerátor PowerVR GE8100 však naznačuje, že na hranie čohokoľvek čo je v 3D môžete rovno zabudnúť. Dobrou správou je, že na telefóne funguje Android vo verzii 9.0. V tomto má u nás Moto veľké plus a pretože sa snaží udržiavať svoje modely vždy s najnovšími systémami, je dosť možné, že aj na e6 play budú vychádzať pravidelné aktualizácie.

Systém má k dispozícii 2 GB, čo je dnes už minimom, a úložisko s kapacitou 32 GB RAM, čo je v tejto cenovej lige ďalším plusovým bodom. Úložisko sa dá rozšíriť microSD kartou s kapacitou do 256 GB. Karta má vlastný slot, takže ju môžete mať osadenú spolu s dvojicou SIM kariet. Akumulátor s kapacitou 3000 mAh by mohol zvládnuť aj dva dni, keďže kŕmiť bude pomerne nenáročný čipset a displej. Ten sa spolieha na IPS panel s rozlíšením 720×1440 bodov, čo pri uhlopriečke 5,5“ predstavuje celkom dobrú hustotu 295 PPI.

Výbavu dopĺňa jednoduchý fotoaparát s rozlíšením 13 MPix a predná kamera s rozlíšením 5 MPix. Na chrbte zariadenia sa nachádza senzor odtlačkov prstov, no telefón bude možné odomknúť aj tvárou pomocou prednej kamery.

Moto e6 play je dostupný v dvoch farebných verziách, Steel Black a Ocean Blue za odporúčanú cenu 99 EUR.

Zdroj: TS motorola