Úvod Počítače Lenovo Ducati 5 je notebook pre fanúšikov rýchlych strojov

Lenovo Ducati 5 je notebook pre fanúšikov rýchlych strojov

18

Spoločnosť Lenovo sa pred dvoma rokmi stala kľúčovým technologickým partnerom značky Ducati, ktorú poznáme nielen zo sveta motošportu. Jedným zo symbolov tejto spolupráce je novinka na našom trhu, notebook Ducati 5.

Novinka vychádza zo série štrnásťpalcových IdeaPadov, no odlišuje sa od nej výrazným dizajnom odkazujúcim na značku Ducati. Limitovaná edícia stavia na prémiovom vzhľade a kvalite použitých materiálov. Celokovové telo notebooku je tenké 19 milimetrov a váži 1,52 kilogramu, takže je prenosné a pritom dostatočne odolné.

Ducati 5 je postavený okolo procesorov Intel Core 10. generácie spriahnutých s operačnou pamäťou s kapacitou do 16 GB a SSD s kapacitou maximálne 1 TB. Displej s uhlopriečkou 14“, Full HD rozlíšením spolieha na IPS panel s jasom 300 nitov, a bude rovnaký pre všetky konfigurácie. Notebook na prvý pohľad pôsobí, že by sa mohlo jednať o výkonnú hernú mašinu, no opak je pravdou. Uspokojiť sa budete musieť s grafickým adaptérom integrovaným v procesore.

Vo výbave nechýba dvojica 2W reproduktorov a podpora Dolby Audio, moderný Wi-Fi 6 802.11 ax adaptér a Bluetooth vo verzii 5.1. Z portovej výbavy na tele notebooku nájdete dva USB 3.2 Gen 1 porty, USB-C konektor (3.2 Gen 1 a podporou pre DP), HDMI výstup či čítačku SD kariet. Na napájanie slúži štandardný okrúhly napájací konektor, ktorý poznáme z IdeaPadov.

Absencia dedikovanej grafickej karty nahráva výdrži na jedno nabitie. Akumulátor by mal vydržať až 12 hodín a podporuje aj rýchle nabíjanie. Za jednu hodinu pri notebooku vo vypnutom stave alebo v pohotovostnom režime sa nabije až 80% kapacity batérie. Z tradičných Lenovo riešení Ducati 5 ponúkne napríklad krytku jednomegapixelovej kamery, čítačku odtlačkov prstov so senzorom Match-on-Host a voliteľne aj podsvietenú klávesnicu.

Špeciálnu Ducati edíciu IdeaPadu S540 už nájdete na našom trhu za 1099 EUR v konfigurácii s procesorom Intel Core i5-1035G1, 8 GB RAM a 1 TB SSD.

Zdroj: TS Lenovo