Úvod Inteligentný dom Lenovo: Smart reproduktory v domácnostiach doplnia smart displeje

Lenovo: Smart reproduktory v domácnostiach doplnia smart displeje

61
Smart Display 7

Jednoduchý tablet s funkciou hlasového asistenta by mal plniť úlohu rodinného koordinačného a komunikačného zariadenia 

Inteligentným reproduktorom, respektíve hlasovým asistentom do domácností sa darí, je to segment, ktorého predaje neustále stúpajú. A to je momentálne v rámci čiernej techniky nie celkom obvyklé.

V Lenove si myslia, že tento typ zariadení potrebuje aj zobrazovaciu časť, bude sa s ním tak dať pracovať komplexnejšie. A keď si uvedomíme, ako sa postupne objavujú rôzne displeje na dverách chladničiek, premietajú sa na kuchynské dosky a podobne, niečo na tom možno bude.

Preto pripravili – a na veľtrhu IFA predstavili – nové zariadenie tohto typu. Nazvali ho jednoducho Smart Display 7. Číslo v jeho názve znamená veľkosť uhlopriečky. Je to v podstate „domáci tablet“, teda hlasový asistent (Google Assistant), vybavený displejom a operačným systémom Android. V portfóliu ho dopĺňajú väčší súrodenci Smart Display 8 a 10.

Smart Display 7
Smart Display 7 Foto: Lenovo

Prostredníctvom Google asistenta ním možno ovládať zariadenia zapojené do inteligentnej domácnosti. Jej jednotliví členovia si na ňom rôznymi formami (vrátane hlasu) môžu nechávať navzájom odkazy, nájsť základné informácie o doprave a počasí, skontrolovať zdieľaný kalendár, prečítať správy a smart displej samozrejme funguje aj ako prehrávač hudby a videa.

Takýto displej nie je plnohodnotným výkonným tabletom, čo sa odzrkadľuje aj na cene, ktorá by sa mala pohybovať pod hranicou 130 eur. Dotykový displej má rozlíšenie 1024 x 600 pixelov, kamera na videohovory má rozlíšenie 2 Mpix a dá sa, rovnako ako zabudovaný mikrofón a reproduktory, úplne vypnúť. S okolím tablet komunikuje cez bluetooth a wi-fi.