Úvod Mobily Lenovo uvádza na trh smartfón moto g8

Lenovo uvádza na trh smartfón moto g8

93

Séria smartfónov Lenovo moto patrí medzi to najobľúbenejšie čo čínsky gigant na našom trhu kedy uviedol. Medzi typické črty patrí vyvážená a zaujímavá výbava, orientácia na mladšieho zákazníka, podpora multimédií, slušná konštrukcia a výhodná cena. Moto g8 power sme videli už pred niekoľkými týždňami, no základného modelu sme sa dočkali až v týchto dňoch.

Lenovo sa v poslednom čase výrazne sústredí na fotoaparáty a inak tomu nebude ani v prípade moto g8. Smartfón stavia na všestrannom kamerovom systéme s umelou inteligenciou. Hlavný fotoaparát dostal senzor so 16 MPix rozlíšením, objektívom so svetelnosťou f/1.7 a laserovým zaostrovaním. O panoramatické zábery sa postará fotoaparát s ultraširokým objektívom a rozlíšením 8 MPix, nechýba ani makrofotoaparát s 2 MPix senzorom.

Povesti „géčkovej“ série neostáva nič dlžný ani akumulátor. Ponúkne kapacitu 4000 mAh a vydržať by mal až 40 hodín na jedno nabitie. V praxi to znamená, že telefón bude stačiť nabíjať každú druhú noc. Škoda len, že pribalený adaptér má výkon iba 10W, takže plné nabitie potrvá zhruba 2,5 hodiny.

Základom je čipset Qualcomm Snapdragon 665 s konfiguráciou štyroch jadier Kryo 260 Gold taktovaných na 2 GHz a štyroch jadier Kryo 260 Silver s frekvenciou 1,8 GHz. GPU Adreno 610 rozhýbe bez problémov stredne náročné hry. Predinštalovaný Android vo verzii 10.0 bude mať k dispozícii 4 GB RAM a 64 GB úložisko. To bude možné rozšíriť microSDXC kartou s kapacitou do 512 GB, ako zvyčajne, osadenou v slote pre druhú SIM kartu.

Obsah si budete môcť užiť na 6,4“ IPS displeji s rozlíšením 720×1560 bodov. To zodpovedá trochu netradičnému pomeru strán 19,5:9. moto g8 prichádza s exkluzívnymi Moto Zážitkami a s novou funkciou Moto Gametime. Tento softvér má za úlohu udržať vašu pozornosť v hre, obmedzí niektoré notifikácie a maximalizuje herný zážitok.

Novinka nebude vodoodolná, vystačiť si bude musieť s vodoodpudivou povrchovou úpravou. Veľkým plusom je čistá verzia systému Android 10 bez nadstavieb a kvanta predinštalovaných aplikácií. moto g8 je už dostupný v Brazílii, v nasledujúcich týždňoch by sa už mal objaviť aj na európskom trhu. Cenu zatiaľ nepoznáme, ale očakávame, že sa bude pohybovať niekde okolo hranice 250 EUR.

Zdroj: TS Lenovo