Úvod SMART spotrebiče LG predstavuje svoju smart kuchyňu budúcnosti

LG predstavuje svoju smart kuchyňu budúcnosti

339

Spoločnosť LG už dlhšiu dobu pracuje na koncepte prepojených domácich spotrebičov, výsledkom je kompletná smart kuchyňa, ktorú výrobca predstavil na prebiehajúcom CES 2018.

V LG sa zamerali na splnenie dvoch základných cieľov, lepšie predpovedať potreby spotrebiteľa a znížiť čas potrebný na prípravu jedla. Riešenie, pri ktorom budete mať počas prípravy jedla čo najvoľnejšie ruky umožní zrýchliť celý proces varenia. V tomto smere pomáhajú produkty ako chladnička InstaView ThinQ, séria rúr EasyClean a umývačka riadu QuadWash zrýchliť jednotlivé procesy a získať tak viac času na relax.

Chladnička InstaView ThinQ na svojich dvierkach nesie 29 palcový dotykový displej, ktorý sa dokáže poklepaním pretransformovať na „priehľadné okno“ (zobrazí obraz zo vstavanej kamery), takže nemusíte otvárať dvere aby ste vedeli, čo je vo vnútri. Chladnička dokáže odporučiť recepty podľa potravín, ktoré sa v nej nachádzajú. V momente, keď si vyberiete recept, chladnička odošle informáciu rúre, aby sa predhriala na správnu teplotu a vhodný program vyberie aj umývačka riadu. Integrovaná Amazon Alexa vás verbálne prevedie jednotlivými krokmi receptu tak, aby varenie bolo čo najjednoduchšie a plynulé. Chladnička zároveň spríjemní varenie prehraním obľúbeného playlistu z Amazon Music či inej streamovacej služby.

InstaView ThinQ ako centrum domácej kuchyne ponúka rozšírený manažment potravín prostredníctvom platformy webOS a služby inteligentného asistenta Alexa. Obraz zo vstavanej kamery si môžete pozrieť aj na mobilných zariadeniach a pozrieť sa tak do chladničky odkiaľkoľvek. Najužitočnejšie to asi bude priamo v obchode s potravinami.

Zdroj: LG