Úvod Quanta BLACK LG sa stalo prvou spoločnosťou, ktorá prekonala oficiálne štandardy 8K televízorov

LG sa stalo prvou spoločnosťou, ktorá prekonala oficiálne štandardy 8K televízorov

18

LG od januára ponúkne  dva  televízory s rozlíšením reálnych 8K, pričom ide o modely vybavené OLED technológiou (LG Signature OLED 8K) ako aj LCD (LG 8K NanoCell TV).

Podľa oficiálnych pravidiel stanovených Asociáciou spotrebiteľských technológii (Consumer technology association – ďalej len CTA) ponúknu 8K Ultra HD televízie až štyrikrát viac detailov ako 4K televízory a až  16-krát viac ako HDTV.

Produkty spoločnosti LG, ktoré označuje ako naozajstné 8K televízory a ktoré uvedie začiatkom budúceho roka na výstave CES v Las Vegas sú prvé zariadenia, ktoré prekonávajú minimálne špecifikácie stanovené spomínanou asociáciou. Ide najmä o parametre ako rozlíšenie, počet vstupov, vysoko-dynamický rozsah a ďalšie.

LG od januára ponúkne až dva  televízory s rozlíšením reálnychh 8K, pričom ide o modely vybavené OLED technológiou (LG Signature OLED 8K) ako aj LCD (LG 8K NanoCell TV).

Čítajte viac: Oficiálny štandard pre televízory s rozlíšením 8K je už známy, začne platiť od roku 2020

Obe tieto technológie ponúknu tlmenie kontrastu až na hranici 90 percent (pričom väčšina výrobcov sa stále pohybuje v nízkych dvojciferných číslach). Tieto čísla potvrdilo aj nezávislé testovanie spoločnosťou Intertek ako aj VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker).