Úvod Počítače LG UltraFine Ergo monitory predstavujú novú úroveň ergonómie

LG UltraFine Ergo monitory predstavujú novú úroveň ergonómie

35

Séria monitorov UltraFine od LG je známa svojimi 4K a 5K displejmi, ktoré ponúkajú elegantný dizajn a kvalitné panely. Novinky s prívlastkom Ergo prísny priemyselný dizajn len umocňujú. Dôležitým prvkom ich výbavy je stojan, ktorý sa prichytí priamo o dosku stola.

Žiadne široké podstavce, ktoré na stole zaberajú plno miesta. Stojan monitorov UltraFine Ergo vlastne len jednoduchý valec pripojený na konzolu, ktorá sa uchytí priamo na okraj stolovej dosky. Nejde však len o dizajnérsky výstrelok, monitory vďaka nemu ponúkajú fantastickú variabilitu polohovania displeja.

LG Ergo boli vyvinuté pre ľudí, ktorí trávia za pracovným stolom množstvo času a potrebujú vysokú flexibilitu stojanu. Rameno stojana má široký rozsah a na rozdiel od držiakov, ktoré si viete dokúpiť vlastne ku akémukoľvek monitoru s VESA závitmi, je jeho odpor nastavený presne na hmotnosť displeja.

Čítajte viac: ASUS uvádza na trh herný monitor veľkosti televízora

Stojan sa dá prisunúť blízko ku stene, displej zdvihnúť do úrovne očí, ale ho aj položiť rovno na stôl, a dá sa otočiť aj do opačného smeru, napríklad ak chcete niečo ukázať oproti sediacemu kolegovi. Jednoduchý systém „naklikávacích“ spojov zasa umožňuje stojan rýchlo poskladať aj bez nástrojov a pritom ostáva pevný.

Prvým modelom série je 32UN880 s uhlopriečkou 32 palcov a 4K rozlíšením. Zvláda 60 Hz obnovovaciu frekvenciu, podporuje FreeSync, má jas na úrovni 350 nitov a pokrýva 95% P3 gamutu. Počítač k nemu pripojíte pomocou HDMI a DisplayPort rozhrania. Nechýba ani USB-C port pre pripojenie tabletov a ultrabookov, ktoré sa na vyše dokážu cez tento konektor nabíjať. Na stole tak stačí mať len jeden kábel, samotné napájanie monitora sa dá elegantne schovať.

Monitor je postavený na IPS paneli s 5 ms časom odozvy a podporou HDR10. V spodnej časti rámu nechýba dvojica „áčkových“ USB portov. Cenu ani dostupnosť na našom trhu zatiaľ nepoznáme, mali by sme sa však dočkať už v najbližších týždňoch.

Zdroj: TS LG