Úvod Ostatné LG predstaví na výstave CES hi-tech zariadenie na pestovanie byliniek a zeleniny...

LG predstaví na výstave CES hi-tech zariadenie na pestovanie byliniek a zeleniny priamo v kuchyni

65
Kultivátor pomocou LED svetiel a zmeny teploty presne imituje vonkajšie prostredie.

Domáci zeleninový kultivátor od LG sa môže stať absolútnym trhákom budúcej sezóny – pravda, treba rátať s tým, že v byte alebo dome naň budete potrebovať toľko miesta, ako na chladničku.

LG
Domáci zeleninový kultivátor je veľký ako chladnička – s tým treba jednoducho počítať.

Jedna z najznámejších výstav spotrebnej elektroniky otvorí svoje dvere už o pár dní (CES v Las Vegas). LG má v pláne prekvapiť verejnosť najmä domácim spotrebičom, ktorý dokáže efektne doplniť vašu zabudovanú chladničku, či mrazničku.

Nebude sa však oddávať tradičným metódam uskladnenia jedla. Naopak, aj úplnému nováčikovi umožní pestovať niekoľko druhov zeleniny. Využíva na to vyspelé LED osvetlenie, kontrolu teploty, vlhkosti, inteligentnú aplikáciu pre pestovateľov a samozrejme, špeciálne všetko-v-jednom balenie semien.

LG
Cena kultivátoru zatiaľ nie je známa.

Aktuálne si takto môžete dopestovať vyše 20 druhov zeleniny a byliniek. Pritom podmienky vďaka vyššie spomínaným technológiám a imitácii teplotných  a svetelných podmienok presne tak, ako vo vonkajšom prostredí, by kvalita dopestovanej zeleniny a byliniek mala byť vysoko nadštandardná.

Takéto zariadenie môže ale skutočne spôsobiť malú revolúciu v pestovaní. Napokon, kto by nechcel mať presnú predstavu o tom, čo používa pri varení alebo z čoho sa skladá jeho jedlo. Výraz zdravý životný štýl dostáva práve úplne nový rozmer.

Domáci zeleninový kultivátor od spoločnosti LG dokáže naraz obhospodarovať až 24 plodín. Vďaka skúsenostiam spoločnosti s mnohoročnou produkciou domácich zariadení dokáže presne nielen dávkovať vodu, ale udržiavať stály prísun vzduchu správnej teploty a zároveň brániť nepríjemným pachom.

 

Prvé testovacie vzorky už obsahujú približne 20 druhov zeleniny, ktorú je možné v tomto zariadení testovať, čoskoro sa však počas výstavy CES v Las Vegas dozvieme viac.

Čítajte viac:

Nový food procesor Bosch Cookit zjednoduší prípravu jedla tak, že sa vám bude chcieť variť každý deň

Isté je, že akonáhle sa do tohto projektu zapoja aj ďalšie spoločnosti, pribudne nielen počet podobných zariadení ale najmä špeciálnych balení zeleniny, ktorú si môžete v týchto prístrojoch vypestovať.

Kultivátor pomocou LED svetiel a zmeny teploty presne imituje vonkajšie prostredie.