Úvod Mobily LG Velvet: Smartfón, ku ktorému možno pridať druhý displej

LG Velvet: Smartfón, ku ktorému možno pridať druhý displej

255
LG Velvet

Po slávnostnej premiére v Južnej Kórei prichádza LG Velvet tento mesiac aj do Európy, najprv do Nemecka, Maďarska, Talianska, Španielska a Poľska, ďalšie krajiny budú nasledovať. Očakávaná cena by mala byť mierne pod hranicou 700 eur.

LG Velvet má pomerne špecifický dizajn. Vyznačuje sa plynulými líniami, zakrivenými rohmi a symetrickými prednými a zadnými okrajmi. Ide o implementáciu nového jazyka, ktorý výrobca nazval „3D Arc Design“. Hladké, lesklé povrchy, trblietavé farby dopĺňajú elegantné prvky, ako napríklad kamera s výzorom kvapky dažďa.

LG Velvet
LG Velvet

Kľúčovým prvkom novinky je tenký, 7,9 milimeterový profil, za ktorý telefón vďačí 6,8-palcovému P-OLED Cinematic FullVision displeju. Jeho srdce tvorí Qualcomm Snapdragon 765G, ide tak o prvú mobilnú platformu, ktorá integrovala procesor a 5G modem. Výsledkom je pre vynikajúci výkon v menšom balení s ešte lepšou spotrebou. Model je kompatibilný aj s obrazovkou LG Dual Screen (predáva sa samostatne), pričom obe obrazovky fungujú s dotykovým perom.

LG Velvet ponúka pôsobivé zážitky z prehliadania internetu či hrania hier vďaka vynikajúcemu displeju s pomerom strán 20,5: 9. Pre obmedzenie náhodných dotykov na jasnom, mierne zakrivenom displeji vyvinula spoločnosť LG algoritmus potlačenia priľnavosti. Ten identifikuje úmyselné a neúmyselné dotyky obrazovky. Novinka sľubuje realistický a precízny zvuk prostredníctvom svojich dvoch stereofónnych reproduktorov s technológiou LG 3D Sound Engine. Konektor pre slúchadlá dnes už veľmi nevidno, LG ale myslí aj na tých, ktorí si chcú k telefónu pripojiť kvalitné slúchadlá.

LG Velvet
LG Velvet

Nový telefón ponúka sadu pokročilých zobrazovacích riešení pod názvom LG Creator’s Kit, ktorá využíva výhody 48MP hlavného fotoaparátu telefónu, ďalších kvalitných objektívov a jedinečného softvéru pre fotoaparáty. Funkcia Timelapse Control umožňuje používateľom presne nastaviť, ako rýchlo majú videá plynúť, zatiaľ čo program ASMR Recording využíva dva mikrofóny s vysokou citlivosťou na zachytenie aj tých najmenších zvukov vo všetkých ich nádherných detailoch. Voice Bokeh minimalizuje šum pozadia vo videách (aby sa video sústredilo na na objekt), zatiaľ čo 3D AR Sticker a 3D Photo Effect robia z portrétov priateľov i rodiny novým zážitok.

Aby sa vyhovelo rozmanitému vkusu spotrebiteľov, LG Velvet prichádza s množstvom výrazných farieb inšpirovaných prírodou – Illusion Sunset, Aurora Green, Aurora White a Aurora Grey, Aurora Silver, New Black a ďalšie. Illusion Sunset je napríklad jedinečná v tom, že ide o prvý telefón od spoločnosti LG, ktorý využíva prispôsobený optický vzorec opakovaný v intervaloch menších ako jeden mikrón (stotina šírky ľudských vlasov). Tento vzor je pokrytý špeciálnym filmom vytvoreným technológiou nano-vrstvenia, aby odrážal a lámal svetlo, trblietal sa na slnku.

LG Velvet
LG Velvet

Najdôležitejšie prvky výbavy:

  • Mobilná platforma Qualcomm Snapdragon 765G 5G
  • Displej: 6,8-palcový 20,5: 9 FHD + P-OLED Cinematic FullVision (2 460 x 1 080 / 395ppi)
  • Pamäť: 6 GB RAM / 128 GB ROM / microSD (až 2 TB)
  • Fotoaparát: zadná časť: 48MP 2 štandardná (F1,8 / 0,8μm / 79˚) / 8MP široká (F2,2 / 1,12μm / 120˚) / 5MP hĺbka (F2,4 / 1,12μm / 81˚)
  • Predná strana: 16MP Standard (F1,9 / 1,0μm / 73˚)
  • Batéria: 4 300 mAh
  • Operačný systém: Android 10
  • Veľkosť: 167. 2 x 74,1 x 7,9 mm
  • Hmotnosť: 180 g
  • Sieť: 5G / LTE / 3G / 2G