Úvod Mobily LG sa chce odlíšiť od konkurencie a pridáva jeden menší displej

LG sa chce odlíšiť od konkurencie a pridáva jeden menší displej

50
LG Wing
LG Wing

Novinka sa bude volať Wing a má ísť o najužitočnejší smartfón súčasnosti

Musíme im dať za pravdu, že LG WING je úplne iný, ako akýkoľvek iný smartfón na trhu. Majitelia môžu kedykoľvek plynulo prepínať medzi základným režimom a otočným režimom. V otočnom režime sa celá predná strana telefónu otočí o 90 stupňov v smere hodinových ručičiek. Orientácia hlavnej obrazovky v režime na šírku odhalí druhú, 3,9-palcovú obrazovku, ktorá prináša nové možnosti využitia. Jednu aplikáciu môžete rozšíriť na obe obrazovky alebo dve aplikácie je možné zobraziť súčasne, jednu na každom displeji.

LG Wing
LG Wing

V prípade pozerania videa na hlavnej obrazovke môžete napríklad na druhej obrazovke komunikovať. Obsah na hlavnej obrazovke hrá bez prerušenia. LG pri vývoji svojej novinky spolupracovalo s viacerými vývojármi. Napríklad pri prezeraní obsahu na YouTube alebo Tubi v predinštalovanom prehliadači NAVER Whale sa video prehráva na hlavnej obrazovke, zatiaľ čo na druhej obrazovke sa zobrazujú komentáre alebo vyhľadávacia lišta. Dva displeje revolučný vzhľad prinášajú aj nové spôsoby interakcie s určitými aplikáciami a funkciami, vďaka čomu je multitasking oveľa ľahší.

Používatelia môžu sledovať svoje obľúbené filmy popri hľadaní informácií o svojich obľúbených hercoch alebo pri diskusii o filme prostredníctvom chatu s priateľmi. Pre väčšie pohodlie umožňuje funkcia Multi App používateľom vytvárať skratky pre dvojice aplikácií, ktoré zvyčajne používajú spoločne. Otočný režim sa môže ukázať ako užitočný aj pri šoférovaní, pretože umožňuje používateľom sledovať pokyny na mape na hlavnej obrazovke a vyhradiť si druhú obrazovku pre hovory, ktoré by na iných telefónoch pokrývali mapu. Samozrejme – v rukách spolujazdca.

LG Wing
LG Wing

Hlavný, 6,8-palcový displej P-OLED FullVision s pomerom strán 20,5: 9, poskytuje výnimočný zážitok zo sledovania a hrania hier. Druhá obrazovka nielenže rozširuje plochu s obsahom na maximum, ale slúži aj ako rukoväť. Pokiaľ si aktivujete funkciu Grip Lock, druhá obrazovka zobrazuje užitočné informácie, ako napríklad čas, dátum a ignoruje náhodné dotyky.

LG WING sa môže pochváliť až tromi zadnými fotoaparátmi – 64MP OIS Wide s vysokým rozlíšením, 12MP Ultra Wide Big Pixel a 13MP Wide. Zaujímavosťou je tzv. duálne nahrávanie v otočenom režime. Pomocou vyskakovacej kamery s rozlíšením 32 MP a jednej zo zadných kamier telefónu môžete zaznamenávať obraz súčasne. Výsledky je možné uložiť spoločne do jedného súboru alebo do dvoch samostatných súborov s pomerom strán nastaveným na 1: 1 alebo 16: 9. Druhú obrazovku možno navyše použiť ako špeciálnu paletu pre úpravy, zatiaľ čo sa video alebo fotografia zobrazuje na hlavnej obrazovke. Spoločnosť LG WING prichádza aj so súpravou LG Creator’s Kit, zbierkou pokročilých obrazových riešení vrátane Timelapse Control, Voice Bokeh a ASMR Recording.

LG Wing
LG Wing

Aj pri dvoch obrazovkách si LG WING zachováva relatívne nízku váhu, vďaka čomu sa ľahko drží a pohodlne prenáša. Použitím štíhlych, ale odolných kompozitných materiálov a špeciálnej techniky perforácie dokázali technici spoločnosti LG udržať váhu iba na 260 gramoch, vďaka čomu nie je LG WING ťažší ako mnohé dnešné smartfóny s veľkým displejom.

LG Wing
LG Wing

O výkon novinky sa postará Qualcomm Snapdragon 765G 5G s modem Snapdragon X52 5G Modem-RF System. Ako prvá mobilná platforma spoločnosti Qualcomm integrujúca aplikačný procesor a systém 5G Modem-RF prináša táto čipová sada najlepší výkon vo svojej triede AI, bleskurýchle pripojenie 5G a inteligentné funkcie viacerých kamier pri súčasnom zachovaní životnosti batérie. Tá má kapacitu 4000 mAh, vďaka čomu by mohol zvládnuť fungovať aspoň jeden deň. Telefón disponuje pamäťou 8 GB a úložiskom s kapacitou 128 alebo 256 GB (rozšíriteľné až o 2TB SD karty).

LG WING sa dostane na trh najskôr v Južnej Kórei počas budúceho mesiaca. Nasledovať budú kľúčové trhy v Severnej Amerike a Európe.