Úvod Fotoaparáty a kamery Panasonic predstavuje Lumix G100, má špičkový nielen obraz, ale aj zvuk

Panasonic predstavuje Lumix G100, má špičkový nielen obraz, ale aj zvuk

36
Panasonic Lumix G100
Panasonic Lumix G100

Model LUMIX G100 obsahuje integrovaný zvukový systém s prelomovou technológiou OZO Audio od Nokie. Ide o vôbec prvú bezzrkadlovku na svete, ktorá ponúka túto vyspelú funkciu.

Model Lumix G100 má ľahké a kompaktné telo a môže sa pochváliť vynikajúcou kvalitou fotografií i videa.

Panasonic Lumix G100
Panasonic Lumix G100

S LUMIX G100 možno natáčať videá vo vysokom rozlíšení 4K alebo Full HD v rôznych snímkových frekvenciách. Vo svete, kde mnoho tvorcov obsahu používa na natáčanie videa smartfóny, sa od nich môžete vďaka vynikajúcej kvalite obrazu G100 odlíšiť. Vďaka výrazne väčšiemu senzoru môžete, na rozdiel od smartfónov, zhotovovať kvalutné fotografie aj videá aj v horších  svetelných podmienkach. Väčší MFT senzor tiež pomáha vytvárať umelecky rozmazané pozadie, ktoré vášmu obsahu dodá punc profesionality.

Výkonných päť špeciálnych hybridných stabilizátorov obrazu preukazuje vynikajúcu službu pri natáčaní videa za pohybu. Výsledné zábery sú oveľa plynulejšie a profesionálnejšie. Či už chodíte po dome, idete na bicykli alebo dokonca natáčate z idúceho vozidla – stabilizácia funguje vysoko nadštandardne.

Panasonic Lumix G100
Panasonic Lumix G100

Nový Lumix nesklame ani kvalitou zvuku: obsahuje totiž integrovaný zvukový systém s prelomovou technológiou OZO Audio od Nokie. Ide o vôbec prvú bezzrkadlovku na svete, ktorá ponúka túto vyspelú funkciu. Tri interné mikrofóny sa postarajú o nahrávku s čistým, jasným a nijako neskresleným zvukom.

Model G100 tiež sleduje hlas detegovanej osoby a automaticky prepína do najvhodnejšieho zvukového režimu pre danú situáciu.

Tvorcov videoobsahu poteší aj nový režim Video Selfie. Vďaka nemu budete vy aj pozadie na zázname ostrí bez komplikovaného nastavovania. Vloggerov poteší aj možnosť nahrávania vo farebnom profile V-Log L, vrátane podpory LUT (Look Up Table), ktoré možno použiť v postprodukcii.

Najmä vloggerom je  určená aj funkcia Frame Marker, ktorá uľahčuje kontrolu nad kompozíciou a ponúka niekoľko najpopulárnejších pomerov strán. Aby ste na prvý pohľad videli, či sa natáča, zobrazí sa neprehliadnuteľný červený rámček indikátora natáčania „REC Frame Indicator“.

Panasonic Lumix G100
Panasonic Lumix G100

Zachytenie okamihov s dĺžkou zlomkov sekúnd vám umožní fantastická funkcia 4K Foto Panasonic, s ktorou môžete snímať rýchlosťou 30 snímok za sekundu a vybrať si iba záber, ktorý je najviac „akčný“, a to až o 1 sekundu skôr, než ste stihli stlačiť spúšť.

Na výber máte hľadáčik s vysokým rozlíšením alebo trojpalcový displej, opäť s vysokým rozlíšením. Dotykový selfie displej sa pohodlne otáča do všetkých smerov, čím podstatne uľahčuje fotografovanie aj natáčanie z podhľadu, nadhľadu a ďalších uhlov vrátane selfie.

 

Panasonic Lumix G100
Panasonic Lumix G100

Súčasťou súpravy Lumix G100 je tiež statív/grip SHGR1, ktorý možno zároveň využiť ako statív aj ako pohodlný predĺžený grip. S pomocou USB z neho potom môžete ovládať spúšťanie či zastavenie nahrávania videa, spúšť fotoaparátu alebo uspať/prebudiť fotoaparát z pohotovostného režimu.

LUMIX G100 váži iba 422 gramov  a môžete ho nabíjať pomocou štandardného USB. Nemusíte sa tak báť, že by vám niekde v teréne mohla dôjsť „šťava“.

Panasonic Lumix G100
Panasonic Lumix G100

Fotoaparát integruje pripojenie Bluetooth i Wi-Fi.  Špeciálne tlačidlo na nahrávanie prenáša videá a fotografie rovno do  telefónu, z ktorého ich možno okamžite zdieľať na sociálnych sieťach prostredníctvom bezplatnej aplikácie LUMIX Sync. Tá funguje pre operačný systém iOS a Android.

Pomocou smartfónu môže fotoaparát diaľkovo aktivovať a priraďovať GPS geotagy a môžete ho použiť aj ako diaľkový ovládač pre nahrávanie videa i fotografovanie.

Panasonic LUMIX G100 príde do predaja už počas augusta v cenovej hladine približne od 750 do 950 eurv závislosti od výbavy.