Úvod Quanta WHITE LG predstavuje hlasom ovládané samočistiace rúry s umelou inteligenciou, schopné predvídať prípadné...

LG predstavuje hlasom ovládané samočistiace rúry s umelou inteligenciou, schopné predvídať prípadné budúce poruchy

75
LG rúry
Nová generácia LG rúr bude oficiálne predstavená 7. januára v Las Vegas.

Samočistiace rúry z modelovej série LG InstaView Thinq s Air Fry sú napojené na internet, vybavené aj umelou inteligenciou a ovládacím panelom, umiestneným až za varnou doskou.

Nové hi-tech rúry LG InstaView Thinq s Air Fry budú naživo predstavené až počas januárového podujatia CES v Las Vegas. Už dnes však máme dostatok informácii, aby sme sa o ne začali zaujímať. LG rúry vybavené funkciou InstaView potešia jednoduchým ovládaním, pričom pre rozsvietenie vnútorného osvetlenia stačí užívateľovi dvakrát poklopať na okienko rúry pre vizuálnu kontrolu pripravovaného jedla.

Tieto rúry sú taktiež vybavené aj technológiami EasyClean a Self Clean, ktoré po pečení čistia vnútro najprv pomocou pary a následne vysokého tepla, nepotrebujú na to žiadne chemikálie.

LG rúry s funkciou Easy Clean sú schopné ľahké znečistenie odstrániť parou už za 10 minút, majú aj program pre kompletné čistenie vysokou teplotou.

Ako už samotný názov napovedá, novinka Air Fry umožňuje pripravovať zdravé a chutné jedlo. Dôležité je, že pritom spotrebujete oveľa menej oleja ako pri hĺbkovom vysmážaní.  Navyše nadštandarná kapacita rúry znamená, že nepotrebujete viac jedál vyprážať samostatne.

To prispieva k väčšiemu poriadku aj v samotnej kuchyni, nehovoriac o znížení pachov. Technológia True Convection cirkuluje horúci vzduch vo vnútri takým spôsobom, aby zabezpečila jednak chrumkavý povrch ako aj dokonalé prepečenie jedál pod povrchom.

Ovládanie hlasom

Nová modelová séria disponuje plnou konektivitou pomocou systému ThinQ. Vďaka nemu sú  spotrebiče plne integrovateľné do inteligentnej domácnosti. To znamená, že sú plne kompatibilné s asistentmi ako Google Assistant alebo Amazon Alexa. Okrem toho pomocou aplikácie ponúknu prístup aj ku partnerským službám ako SideChef, Innit alebo Tovala a samozrejme ich tisíckam špeciálnych receptov.

Čítajte viac:

Parné rúry: Pozrite si 10 dôvodov, prečo by ste mali o nich pri zariaďovaní kuchyne aspoň uvažovať

Rovnako sú novinky vybavené aj umelou inteligenciou. Tá dozerá na ich technickú kondíciu, pričom v prípade akejkoľvek detekovanej alebo dokonca i predpokladanej poruche okamžite informujú svojho majiteľa prostredníctvom dedikovanej aplikácie. Takáto budúcnosť sa nám začína páčiť.

Sme zvedaví aj na cenu. Tú sa však dozvieme až po ich oficiálnom predtsavení začiatkom budúceho roku na veľtrhu CES v Las Vegas.