Úvod Quanta BLACK MegaCon: Panasonic ukázal televíznu technológiu budúcnosti

MegaCon: Panasonic ukázal televíznu technológiu budúcnosti

52
MegaCon - LCD televízor so špičkovým kontrastom. Foto: Panasonic

Prototyp 4K televízora MegaCon využíva duálnu LCD vrstvu, vďaka čomu dosahuje maximálne zvýraznenie čiernej bez negatívneho vplyvu na jas

Nová technológia sa premietla aj do názvu prototypu televízoru od Panasonicu, ktorý bol predstavený na tohtoročnom veľtrhu IFA v Berlíne. MegaCon je totiž skratka, po rozšifrovaní ktorej dostaneme slovné spojenie Mega Contrast.

Vďaka novej technológii tento LCD televízorov dorovnáva jednu z najväčších výhod OLED panelov – špičkové podanie čiernej farby.

Prierez novými duálny LCD panelmi. Foto: Panasonic

Duálna vrstva znamená, že MegaCon využíva špičkový 4K vonkajší panel s monochromatickým vnútorným panelom na reguláciu priameho LED podsvietenia. Vďaka tomu vytvára stlmenie na úrovni pixelov, čím dosahuje kontrast až 1 000 000: 1, čo doteraz bolo pri LCD televízoroch takmer nedosiahnuteľnou métou. Dokáže to bez toho, aby to malo negatívny vplyv na jas, navyše zároveň pokrýva 99% farebnej škály DCI P3.

Jeho ďalšou silnou stránkou je mimoriadne široký pozorovací uhol bez straty vernosti podania farieb, navyše využíva proprietárnu technológiu Panasonicu na zamedzenie (v tomto prípade nežiadúceho) paralaxného (hĺbkového) efektu medzi oboma panelmi.