Úvod Aplikácie, softvér a služby Mi Browser: Xiaomi ponúka vlastný webový prehliadač pre Android

Mi Browser: Xiaomi ponúka vlastný webový prehliadač pre Android

28
Mi Browser

Mi Browser chce byť konkurenciou pre zavedené prehliadače ako sú Chrome, Samsung Internet alebo Firefox

Telefóny od spoločnosti Xiaomi sa aj v Európe tešia čoraz väčšej obľube – najmä vďaka dobrému pomeru medzi cenou a výkonom. Je preto logické, že spoločnosť sa snaží postupne budovať aj vlastný aplikačný ekosystém. Už pred časom do neho zaradila vlastný webový prehliadač Mi Browser (predtým Mint). Ten bol doteraz dostupný len pre telefóny Xiaomi, spoločnosť ho však teraz prostredníctvom aplikačného obchodu Google Play sprístupnila aj pre záujemcov so smartfónmi iných značiek.

Pozíciu nebude mať jednoduchú, pretože, ak sa pozrieme na mobilné prehliadače bez ohľadu na operačný systém, tak na globálnom trhu dominujú dva. Aktuálne má Chrome takmer 62 percentný podiel, za ním nasleduje Safari (zariadenia s iOS) s takmer 24-percentným podielom. Veľmi podobné sú čísla aj v prípade, ak sa zameriame na Európu, kde má navyše Samsung Internet skoro 9-percentný podiel, Opera má 0,72 percenta a Firefox dokonca len 0,6 percenta.

Okrem moderného, minimalistického a prehľadného dizajnu Mi Browser zaujme aj niektorými vylepšeniami, najmä integráciou sociálnych sietí. Cez Mi Browser môžete sťahovať videá a obrázky z Facebooku, Instagramu a Twitteru a umožňuje ukladať statusy, publikované vašimi známymi  cez WhatsApp. Stiahnuté veci a súbory – nielen z uvedených aplikácií – navyše možno ukladať do skrytého priečinku. Podporuje aj preklady prehliadaného obsahu do iných jazykov.

Čítajte viac: Prešiel testom – Nemci odporúčajú Firefox ako najbezpečnejší internetový prehliadač

Samozrejmosťou je možnosť využívať režim „Inkognito“ a Mi Browser sa dá prepnúť aj do tmavého režimu. Ak ho chcete vyskúšať, pre zariadenia s Androidom sa dá stiahnuť v najnovšej verzii  na tomto odkaze.